pandicka-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

Gabriel Feitosa se zřejmě drží při výkonu svého řemesla kréda, že fantazii se meze nekladou. Rozhodně se u něj nedočkáte klasických nudných psích sestřihů. Ale pokud si ze svého mazlíčka přejete mít například pokémona Pikatchu, budete nadmíru spokojeni.

Svou kariéru zahájil ve dvanácti letech, kdy pomáhal v malém salónu pro psy, kde měl na starosti především mytí. Navštěvoval ho podle svých vlastních slov každý den po škole. „Když jsem byl malý, vlastně jsem se psů docela bál. Ovšem když mi bylo asi devět, dostala sestra toy pudla, který byl tak hodný a roztomilý, že všechno změnil. Vlastně přímo on mě přivedl ke stříhání. Byl jsem od té doby psy doslova posedlý. Když jsem si pak v patnácti pořídil výstavní fenu lhasa apso jménem Loren a začal pečovat o její srst, bylo definitivně rozhodnuto. Chtěl jsem se v péči o psy dál vzdělávat,“ říká v rozhovoru pro deník San Diego Human Society.  

V současné době má svůj vlastní salón v americkém městě San Diego. O své zvířecí klienty pečuje zásadně přírodními přípravky bez toxických látek. Se svou prací uspěl na mnoha světových soutěžích psí krásy a jeho videa se stala doslova virálními. „Inspiraci pro účesy pejsků nacházím doslova všude. Beru si ji na ulici, z kreslených postaviček nebo ze smajlíků. Mým cílem vždy je, aby pes vypadal roztomile, přitahoval pozornost a aby si ho chtěl každý pohladit,“ říká. 

A má tento kreativní umělec nějaké oblíbené plemeno? „Asi jsou to pudlové. Jednak mě k mojí práci přivedl právě pudl a jednak jsou velice inteligentní a vnímaví. Jejich bystrost a inteligence je téměř lidská. Doma mám několik psů a jeden z nich je právě pudlík. Často mám pocit, že kdykoliv se na něj jen podívám, přesně vím, co si myslí. Můj druhý pes je bišonek a u toho je samozřejmě velkou výhodou jeho bílá srst, která je jako plátno. Když se podíváte na můj Instagram, má snad každý den jiný účes,“ směje se kadeřník.

Zdroj: Instagram Gabriel Feitosa, San Diego Human SocietyHola

Reklama