Celkem 17 těl ze zříceného airbusu společnosti Air France vylovilo během víkendu z vod Atlantického oceánu brazilské a francouzské námořnictvo. Informuje o tom v pondělí francouzský deník Le Figaro. Při nehodě letadla, které se zřítilo před týdnem, zemřelo všech 228 lidí na palubě.

Podle mluvčího brazilské armády nalezla devět těl brazilská fregata Constitucao a osm francouzská loď Ventôse. Mezi osmi oběťmi, jejichž ostatky byly nalezeny v neděli, jsou čtyři ženy a čtyři muži. Ostatky by měly být dopraveny v úterý na souostroví Fernando de Noronha, kde soudní lékaři provedou jejich ohledání.

Kromě těl byly objeveny také desítky trosek letadla. „(Objevené) části letadla jsou důležité součástky pocházející z airbusu a některé z nich na sobě mají logo společnosti Air France,“ oznámil mluvčí brazilské armády. Většina trosek se nacházela ve vzdálenosti asi 1 150 kilometrů od Recife na severovýchodním pobřeží Brazílie.

První dvě oběti Brazilci nalezli již v sobotu. Těla dvou mužů byla po předběžném ohledání na ostrově Fernando de Noronha převezena do Recife, kde budou důkladně analyzována. Celkem bylo údajně nalezeno již přes sto předmětů z letadla, včetně sedadla s logem společnosti Air France či kyslíkové masky.

Airbus letecké společnosti Air France letící z Ria de Janeira do Paříže se v pondělí kolem třetí hodiny ranní zřítil za nejasných okolností do moře. Průzkumné týmy až do soboty žádné trosky letadla nenašly. To, co za zbytky airbusu označily v úterý, podle expertů rozhodně nebylo součástí letounu.

Čtěte také:

Proč se zřítil airbus? Zkusila jsem karty…

Reklama