Letní období roku si bez výjimky spojujeme s dovolenými a odpočinkem. Jednou z nejpříjemnějších možností, jak relaxovat za krásného slunečného počasí, ale i v prostředí Vašich domovů, je trávit volné chvilky odpočinkem v houpacích sítích a závěsných křeslech. Houpací sítě naplňují každého, kdo si do nich lehne, dobrým pocitem. Někdo nechá své myšlenky ubíhat a sní třeba o dovolené, moři, plážích a palmových hájích, druhý si jednoduše lehne a užívá si nicnedělání.
 

 

 

 

BRAZILSKÉ HOUPACÍ SÍTĚ 
 
Dříve se používaly jako postel, a proto jsou také tak široké a pohodlné. Zavěšují se poutky ve výšce hlavy a ve vzd(8)álenosti asi 3 metry, což způsobí vyvěšení sítě do hlubokého oblouku. To umožní, že si můžete lehnout nejen na délku, ale i diagonálně tak, aby záda zůstala rovná. Tato technika ležení je také bezpečnější nehrozí totiž převrácení a vypadnutí ze sítě.  Pro ty, kteří si zvykli na klasiku – sítě s tyčemi – je k dispozici také nabídka těchto sítí, které překvapí svou stabilitou. Sítě jsou tkané na ručních stavech a vyznačují se velkou pevností tkaniny.
       

 

 

 

 

 

špatně                              správně    
 
 
TYPY SÍTÍ
•  sítě XXL obřích rozměrů s velkou nosností určené pro celou rodinu. Několik typů včetně provedení s tyčemi v pestrobarevných a přírodních provedeních (100% bavlna)
•  sítě XL pro dva dospělé (100% bavlna), pestrobarevné
•  sítě pro jednu osobu vč. provedení s tyčemi, přírodní i pestrobarevné
•  sítě pro turistiku s hmotností od 0,3 kg (100% nylon) a nosností 90 kg, které je možné kombinovat s moskytiérami a stanovým přístřeškem
•  sítě z materiálů odolných vůči působení UV záření a povětrnostním podmínkám
•  sítě pro větší děti ze 100% bavlny s nosností do 40 kg. Možnost volného zavěšení nebo umístění do stojanu
•  kombinace sítě a kolébky pro děti do jednoho roku věku se stojany či bez, vyrobené z přírodních materiálů
 

ZÁVĚSNÁ KŘESLA  
Závěsná křesla nabízejí svým uživatelům dostatek pohodlí a prostoru pro vydatnou relaxaci ať už na zahradě, či v bytě. Menšími rozměry oproti sitím se mohou stát alternativou tam, kde není pro síť dostatek místa. Z důvodu polohy, která je blíže sezení než ležení, jsou křesla také vhodnější pro osoby s menší pohyblivostí.
 
TYPY KŘESEL 
 •  jednodušší křesla, jejichž tvar je vymezen pouze horní rozpěrnou tyčí a dokáží se tak přizpůsobit tělesným proporcím i poloze sedícího. Několik provedení ze 100% bavlny nebo materiálů odolných působení UV záření a povětrnostním podmínkám. Tato křesla je možné doplnit podnožkou.
•  luxusnější provedení křesel s několika rozpěrnými tyčemi, podhlavníkem a podnožkou, která překvapí pohodlím, stabilitou a odolností
•  dětská křesla, která jsou zmenšenými kopiemi křesel pro dospělé a lépe tak odpovídají požadavkům dětí
 
PŘÍSLUŠENSTVÍ
Ke všem typům sítí a křesel jsou na výběr různé typy prvků pro zavěšení od lan, přes háky až po pružiny. V mnoha případech se uplatňují také speciální stojany pro zavěšení sítí a křesel, které Vás jistě překvapí svou promyšlenou konstrukcí. Stojany lze používat v exteriéru i interiéru. Všechny typy stojanů lze pro snazší uskladnění rozložit.
 
DOPLŇKY 
Svůj odpočinek ještě můžete zhodnotit, pokud se rozhodnete pro některé z následujících doplňků: polštářky v barvě sítě či křesla, deky, piknikové deky, moskytiéry, atd.
 
ŠÁTKY NA NOŠENÍ DĚTÍ  
V našich zeměpisných šířkách se může zdát, že jsou něčím novým, ovšem není tomu tak. Již po staletí jsou používány pro nošení dětí např. v Latinské Americe nebo Indii. Nabízejí různé možnosti úvazů, a tím vytvoření různých poloh pro nošení dítěte. I šátky se ale zdokonalují, a tak je možné vybrat i takové typy, které se upevňuji přezkami a nikoli vázaním uzlů, což celý proces přípravy zjednodušuje a urychluje.
Nošení dětí tímto způsobem přínáší hned několik výhod jak pro maminku (nebo i tatínka), tak pro dětátko, např. jsou pro oba pohodlné a bezpečné, v šátku je dítě přímo na těle své matky, cítí její teplo, vůni, slyší její hlas, dech i tlukot jejího srdce, a tím se cítí bezpečně. Dítě je přirozeně kolébáno pohyby matky, tak jako tomu bylo před jeho narozením a matka s ním komunikuje mnohem více, než když leží v kočárku. Tím se tvoří pevné pouto mezi matkou a dítětem. Nošené děti bývají sebevědomější a otevřenější, nemívají problémy s komunikací a jsou vyrovnanější. Šátky jsou vyráběny výhradně z nezávadných přírodních materiálů. Nošení dětí tímto způsobem nikterak negativně neovlivňuje zdravý vývoj dítěte a je důkladně proveřeno mnoha staletími, kdy jej využívali naši předkové. Lze je použít od narození až do doby, dokud dítě unesete.
 
ÚDRŽBA
Houpací sítě, závěsná křesla a dětské produkty pereme na 30 °C v ruce. Po praní stejně jako po dešti látkové i dřevěné části důkladně vysušte. Výrobky skladujte v suchém prostředí, aby neplesnivěly. Konkrétní pokyny jsou uvedeny u jednotlivých výrobků.
 
VÝROBNÍ PROCES HOUPACÍCH SÍTÍ A ZÁVĚSNÝCH KŘESEL
•  Ručně tkané vyztužení u sítí i křesel
•  Extra silná lana, aby je nic nemohlo roztrhat.
•  Obzvláště stabilní přišití v místě přechodu na zavěšení, neboť tento je nejcitlivějším místem.
•  Vysoký počet vláken a síla tkalcovského stavu určují tloušťku sítě, a tím i její stabilitu.
•  Vynakládáme mnoho prostředků na výběr správných bavlněných vláken a na laboratorní testy: garantuje(9)me nezávadné barvy.
•  Ručně zpracované posílení poutek proti prodření. 
 
Vše najdete na stránkách: http://www.styltex.com/

 

 

Reklama