Roberta Oda v Brazílii vytváří dorty, které nejsou ledajaké. Jsou ručně zdobené, barevné a tvoří je podle přání. Nedělá si starosti s tvarem ani velikostí, vždy upeče stejný korpus, který slepuje máslovým krémem. Dává si ale záležet na zdobení, které kolikrát zabere i několik hodin. Vše vytváří sama a téměř nikdy si ničím nevypomáhá (výjimečně květinami).

Dokáže zcela věrohodně napodobit korály, mušle, květiny, vytvořit abstrakci nebo zahalit celý dort do luxusní zlaté. Dokázala udělat cestovatelský dort, Barbie dort, s názvy jmen, věku, ale i dětské dorty. Maluje naprosto fantasticky, a proto dorty vypadají naprosto fantasticky. Svá díla umisťuje na Instagram, kde se jimi můžete pokochat. Svými výtvory dokazuje, že sleduje poslední trendy, protože má svém repertoáru dorty ve stylu mermaidcore nebo barbiecore.

Je to parádní podívaná a určitě budete souhlasit s tvrzením, že je úplná škoda takovou nádheru sníst. Možná byste u některých kousků měli pocit, že ani k jídlu nejsou. Některé dorty vyzařují minimalismem, z některých čiší maximalismus, ale dech vyráží všechny.

Brazilka sklízí obrovské úspěchy, což dokazuje i počet sledujících, které na svém profilu na sociální síti Instagram, má. Je to celých 168 tisíc věrných příznivců, kteří denně její výtvory komentují a obdivují.

Unknown.jpg
Foto: Se souhlasem Roberty Ody

Zdroj: Instagram @robertaodaconfeitaria

Reklama