Říká se, že peníze kazí člověka. Jsou samozřejmě výjimky, které potvrzují pravidlo. Ale bohužel většinou slýcháme spíš – jak už to tak bývá - ty negativní příběhy. A nemusí jít jen o milióny, mnohdy stačí, aby dotyčný začal vydělávat pár tisícovek navíc - a je z něho nový člověk…

O svou zkušenost na toto téma se s námi podělila čtenářka Anna (35 let), která si se smutkem v srdci všímá, jak moc se změnila její švagrová, když začala před rokem náhle dobře vydělávat.

Naše rodiny bydlí na jedné vesnici a vždy jsme si pomáhali,“ začíná své vyprávění matka dvou dětí, která těžce nese skutečnost, že z jejího bratra, který celou dobu vzorně živil svou rodinu prakticky jen ze svého platu, se stává otloukánek, kterému jeho manželka denně předhazuje, že ona nyní vydělává více než on.

Navíc o něm pohrdavě mluví před celou vesnicí a bratr už skoro ani nechce zajít do hospody na jedno, protože se bojí, že se mu kumpáni budou posmívat, že to jen ten, co ho živí žena.

  • Tak daleko může dojít pár nevhodně vyřknutých slov.

Vše prý začalo tím, když se Jana (bratrova žena) vrátila po mnoha letech mateřské dovolené do práce. Právě totiž odcházela její šéfová a atraktivní a dobře placené místo spadlo ženě, která před tím byla víceméně finančně závislá na manželovi, do klína.

Zdroj: www.shutterstock.com

Zdroj: www.shutterstock.com

Ze začátku bylo vše v pořádku. Samozřejmě všem tuto novinu oznámila a řádně si své „štěstí“ užívala, což jí nemůže mít nikdo za zlé. Časem však přibyly – zcela nenápadně – situace, které začaly jejího manžela ponižovat.

Párkrát dokonce u mě bratr přespal, protože manželka mu prý řekla, že jestli se mu něco nelíbí, ať si sbalí kufry a jde, že ona vydělává dost, aby utáhla celou domácnost a žádného chlapa, který si jen hraje na hlavu rodiny, nepotřebuje, “ vypráví starostlivá sestra a dodává, že pro každého muže je otázka platu celkem choulostivou záležitostí.

Je to velmi nešťastná situace,“ kroutí hlavou žena, která sama žije mnoho let v poměrně spokojeném vztahu a nikdy by ji nenapadlo, do jaké šlamastyky se může její bratr dostat kvůli pár hloupým korunám navíc, zvlášť když vždy koukal na to, aby jeho žena a děti měly vše, co potřebují. Vloni jim prý například zařídil zájezd k moři a sám zůstal doma, protože na to, aby mohl jet také, již peníze neměl. Věděl, že jeho manželka velmi touží se k moři podívat, tak mu to přišlo jako dobré řešení.

  • To vše je nyní pryč. Žádný vděk se nekoná... Za dobrotu na žebrotu, dalo by se říct...

Jeho manželka je prý skutečně na koni. Rodina totiž bydlí v domě po jejích rodičích, který je pochopitelně psaný na ni, a vydělává nyní tolik, že si momentálně skutečně připadá pánem situace, jenž si může dovolit diktovat podmínky. Ale vypadá takto vztah, v kterém by chtěl někdo žít?

Vím, že do toho nemohu zasahovat, není to můj život, ale zajímal by mě názor někoho moudrého, kdo si třeba prošel podobnou situací,“ uzavírá vyprávění Anna.

Přečtěte si také

Reklama