Čtenářka Eklainovka nám poslala svůj nepříliš veselý příběh. Příběh,jak začalo její trápení v dětství…

Hezký den a co nejméně sourozeneckých rozepří,kromě škádlení a lehkého vytáčení jednoho druhému =D
Mám staršího bratra,dokonce o 10 let,takže byl celou dobu maminkou opečovávaný jedináček a pak se najednou objevil vetřelec v mé podobě.

Určitě mne měl svým způsobem rád,ale hrozně žárlil na všechno,co jsem dělala.Nejvíc ho štvalo,že mne musel občas i hlídat.Taková potupa,malou ségru na krku,když s klukama skrytě kouřili a chodili za holkama.Nikdy jsem na něj nic nebonzla,pořád jsem k němu vzhlížela s obdivem a respektem.Je pravda,že byl mamky velký oblíbenec.Já zase taťky.

Jenže jednou...

Chodila jsem do první třídy.Už jsem psala,že známky po celou dobu studií výborné,ale byla jsem hodně živé dítě.V sobotu mne brácha zase pošťuchoval s tím,že :,,Tak co,ségra,jak ve škole,si určitě pořád po škole,ty divoško.,, ,,Nene,opáčila jsem,nejsem.,, .A on : ,,Kecáš,nic ti nevěřim,nějak rudneš,seš prostě pořád po škole.,,.A já zase .,,Nene,nejsem.,,  ,,Mami,podívej na ni,normálně kecá,ta tam musí sedět a psát tresty den co den.,,.Matka zvážněla .,,Tak,Evičko,ty nám tady lžeš,tys určitě pořád po škole,, .,,A já pořád to své ,,nene,, .A bratr,že se mamce vysmívám do tváře a lžu,jako když tiskne.

Zavolali taťku.,,Táto,ta holka se mi normálně vysmívá do očí,je to zmetek nevychovanej.,,Seřež ji,dokud je čas.Táta ještě: ,,Tak jak to bylo,bylas po škole?,, Já už začala nabírat k pláči.Slzy se mi koulely jako hrachy.Nevěděla jsem už,co jim mám říct,aby mi dali pokoj.,,

Byla a nebyla,,  ,odpověděla jsem.,,Táto,zmlať toho spratka,vysmívá se i tobě.,,Táta odepnul řemen a já od něj dostala svůj první a taky poslední pořádný výprask. Ani jsem nehlesla.Kdyby mne byl zabil,hlásku by ze mne nedostali.

Pak jsem potupně musela klečet v koutě a vrchol mého ponížení byl ten,že mne matka odvlekla zmlácenou,opuchlou ,k třídní učitelce,aby jí potvrdila,co jsem tedy za ,,spratka,,. Učitelku div neomyli.

Byla jsem její oblíbeneček,i když živější.,,Evička a po škole,co blbnete?,, Matka se nasupila,asi,že neodhalila moji vylhanost a prohnanost a po cestě se stavěla u své kamarádky se slovy:,,Evo,ukaž tetě modrou prdel,ty smrade,,...To už jsem psychicky neunesla:,,Jsi zlá,zlá,zlá,nejsi moje máma,nikdy tě už nebudu mít ráda,, štkala jsem mezi proudy slz.,,Dostala jsem pořádně znovu,ale přes pusu a záda.Tohle nespravedlivé potrestání ve mně zůstalo jako veliká křivda - vůči všem.

Týden jsem nešla do školy,na zadku jsem nemohla sedět,byla jsem celá modrá.Potupená. Na dně. Zbitá zbytečně. Táta se mi okamžitě omluvil a prosil o odpuštění.Brečel se mnou.Od té doby na mne nikdy nesahl a byli jsme spolu největší kamarádi.Milovala jsem ho dál a on miloval mne.Odpustila jsem mu.Byl by pro mne celý život dýchal.

K matce jsem si vytvořila velký odstup,už nikdy jsem si k ní nevytvořila vztah matka - dcera.Ten mám já se svou dcerkou teď a vážíme si toho obě dvě. Je to křehký vztah,který si chráníme a já si jej nesmírně vychutnávám a dávám jí to,čeho jsem se od své matky nedočkala.Lásku,lásku,lásku.Pochopení,umění naslouchat, rady, radost, pomocnou ruku...

Bratr se mi jen škodolibě vysmíval,tahli to s matkou proti mně vlastně pořád.Mně už to nevadilo,že na mne pořád žaluje, že lže a vymýšlí si on,že mne matka denně fackuje za úplné nepodstatnosti.Obrnila jsem se proti jejich atakům.Měla jsem svého tátu a ten mi nahradil i mámu.Od něj jsem lásku a pocit bezpečí dostávala až do jeho smrti.Jestli mne někde slyší,chci mu poděkovat.Táto,byl jsi vždycky můj vzor a strašně mi chybíš.Mám Tě a budu mít pořád ráda.Tvá ,,Šmudlinka,, . 
ekleinovka

Tento text nebyl redakčně upraven


Milá Eklainovko, děkuji vám za váš příběh. Je smutný, jak jen reálný život umí být. A já jsem přesvědčen, že vše zlé je pro něco dobré. Přeji vám hodně štěstí a krásný vztah s vaší dcerou…

A od vás ostatních čekám vážné i nevážné příběhy na téma:

  • Co vám nejhoršího provedl váš bratr, nebo sestra.
  • Co nejhoršího jste jim na oplátku provedla vy?

Na vaše příběhy i úvahy se těším na e-mailu

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním překvapením. Které snad zahřeje…

Reklama