Já sama jsem tuto houbu zařadila do svého jídelníčků před čtyřmi lety pro její zklidňující a čisticí účinky. Zjistila jsem, že má nejen úžasnou chuť, ale současně že skutečně posiluje imunitu.

Kde najdeme hlívu ústřičnou?
Nejjednodušší způsob pro řadu z nás je koupit ji v obchodě, protože už je dobře k dostání v supermarketech. Při koupi si však zkontrolujte, zda houba není poškozená, a pokud je trs rozkrojený, tak pouze podélným řezem. Vybírejte i podle barvy, mladé houby jsou světle šedivé, zralé jsou bílé, starší plodnice mají už třásně do žluta.  Jednou mi v obchodě nabízeli plodnice hlívy, které byly mokré. Tak ty taky neberte -  jsou to starší plodnice. Při koupi si i zkontrolujte i datum sběru, protože byste je měli do pěti dnů od sběru spotřebovat. 
Pro ty z vás, kteří se pro ně chtějí vypravit do lesa - zrovna nyní je její čas, protože roste na podzim i v zimě. Najdete ji na pařezech i kmenech listnatých stromů, v místech chráněných před mrazivými větry. Bývá nejčastěji na kmenech nebo pařezech topolů, vrb, ořešáků, jasanů, buků a dubů. Roste i mimo les, v parcích a zahradách.
Případně, kdo má k tomu podmínky a chuť, tak si ji může i pěstovat doma na dřevitých odpadech a na slámě. Piliny z listnatých stromů nebo drť či kousky větví, dřeva a kůry zejména z uvedených listnatých stromů mohou posloužit jako substrát pro pěstování hlívy.

Vaříme se hlívou
Pokud vaříte hlívu donesou z lesa, která je tužší, tak ji poduste alespoň hodinu. Vypěstované plodnice jsou křehčí, takže stačí je dusit  20–25 minut. Solte ji až po dovaření, aby neztvrdla. Jinak mé nejoblíbenější jídlo z ní je guláš, kdy ji použiji místo masa. A není třeba ho ani moc kořenit, protože má výraznou zajímavou chuť. Dále je velmi oblíbená například z hlívy udělaná „dršťková polévka“ bez masa, klasická smaženice, můžete ji zapékat s brambory, těstovinami apod.

Další recepty můžete nalézt třeba na houby.net


Léčíme se hlívou
Již před tisíci lety hlívu ústřičnou (latinsky Pleurotus ostreatus) doporučovali čínští lékaři na dodání životní energie, vyčištění krve a celkové posílení zdraví.
A co dnešní vědci?

Slovenští vědci dokázali, na pokusech s potkany, že přidávání hlívy do potravy (5 %) u nich významně snížilo vstřebávání cholesterolu z potravy. 
Dále na pokusech s křečky zjistili, že hlíva zablokuje v játrech alkoholem vyvolané hromadění tukových látek. 
Ruští vědci izolovali z hlívy ústřičné antibiotikum „Pleurotin".
Japonským vědcům se podařilo redukovat s vodním extraktem hlívy ústřičné bujení různých nádorů.


Hlíva totiž obsahuje množství důležitých proteinů, sterolů, aminokyselin, mastných kyselin, vitaminů řady B a dále vitaminy D, C, K a řadu minerálů a stopových prvků a především beta 1,3 – D glukan. Glukan je přírodní polysacharid složený z mnoha jednotek glukózy. Je obsažený ve většině rostlinných buněk a je mimořádný svojí schopností aktivovat imunitní systém člověka, zvyšovat jeho odolnost a působit jako imunostimulátor. Zachycuje volné radikály a antioxidanty. V současné době si můžete zakoupit beta-glukany jako potravinové doplňky, ale domnívám se, že nejúčinnější jsou právě v přírodních potravinách, kdy působí vyvážené spolu o ostatními látkami.


Používáte hlívu ústřičnou? Máte svůj oblíbený recept na jídlo z ní?

Reklama