Suroviny
2 kg nových brambor
3 velké cibule
250 ml smetany
150 g másla
6 vajíček natvrdo
sůl, pepř a kmín
trochu sladké papriky
nasekaná zelená petrželová nať nebo pažitka
Postup
Brambory oloupeme (nebo neloupeme, pokud máme nové, tak jen očistíme) a nakrájíme na kostičky nebo plátky. Cibuli oloupeme a nakrájíme nadrobno, osmahneme na másle a zasypeme sladkou paprikou, kmínem, pepřem a solí. Chvíli společně mícháme a celou směs dáme do většího pekáče. Přidáme brambory a pořádně promícháme.
Zalijeme asi do poloviny vodou a smetanou a pečeme přikryté v troubě doměkka.
Brambory podáváme posypané zeleným kořením spolu s vařeným vejcem.
Dobrou chuť přeje PetraM
Nový komentář
Komentáře
saruz — #15 to jo
místo vajíčka raději masíčko
arminka — #13 ja take
borovec — #12
také jsem masová
sidi — #9 aha, takže vyrobila vlastně úplně jiný recept :-)
sidi — #9 ja bych s dovolenim uvedla, ze brambory ( syrove, na kostky ci platky krajene ), upecene se zelenou paprikou a syrovou cibuli jsou taky uzasny. Pecu na olivovem oleji a snizuju tim i kalorickou hodnotu, na chuti to ovsem nic neubere. Jo a pouzivam cesnekovou sul a pepr. Ale muze byt klido i slehacka, jen nevim, k cemu je v receptu uvedena voda a to vejce natvrdo se mi tam nelibi uz ale vubec.
Brambory na smetaně nemají chybu, navíc jsem zjistil, že se dá tento recept dobře obměňovat. Dnes při nedělním obědě manželka použila již ze včerejška uvařené brambory, jelikož si dobře nezapamatovala použité ingredience, tak namísto na másle osmahla cibuli a ostatní na rozpuštěném uzeném špeku, namísto papriky použila paprikovou vegetu a přidala na kostičky nakrájených pár plátků šunky. Celý recept zkorigovala jen asi na třetinu všech ingrediencí a místo smetany použila šlehačku, vodu již samozřejmě nepoužila, když brmabory byly předem uvařené. Posypané pažitkou, trochou bazalky a trochou petrželky jsem se olizoval až za ušima. Je tedy vidno, že obměna tomuto receptu svědčí, vyzkoušejte a podělte se se svými zkušenostmi. Nakonec bych ještě uvedl, že vejce nejsou bezpodmínečně nutná
SIDI
Brambory podáváme posypané zeleným kořením spolu s vařeným vejcem.
Jo my ty brambory podavame s tim vejcem, jo? A proc????
Vejce se zrejme vari na hodne tvrdo, protoze jimi pak manzel hazi po svy stary manzelce, ktera neumi varit. Se mu vubec nedivim.
Co to je za blbej blaf? Jak VODOU?
ta voda se mě tam nezdá,jinak rychlé jídlo
ty vogo,to je zas recept
femme — #3
taky mi tam chybí maso, ale ta voda, není zbytečná
a kde je maso?
A proč k tomu ta vejce?
Zalít vodou???