Kuchařek je na našem knižním trhu velká spousta. Jen některé jsou však tak úžasné, že je musíte mít i ve vaší knihovně. Mě takhle naposledy zaujala jedna novinka, bez jediné fotky!

Bramborová polévka s pórkem

Obvykle jsme zvyklí na kuchařské knihy plné barevných fotek. Autoři kuchařek se předhánějí v tom, kdo bude mít krásnějších fotky (to chápu, snažím se tady na magazínu o totéž), ale v některých kuchařkách se bohužel za krásnými fotkami skrývají nezajímavé recepty, nepřesné postupy a jiné mouchy.

Novinka, kterou vydalo nakladatelství Jota, není vlastně úplně tako novinkou. Julia Childová - Umění francouzské kuchyně. Jak se píše hned na úvodní stránce, jde o světoznámou bibli kulinářského umění, základní příručku všech milovníků francouzské kuchyně. První vydání vzniklo na konci padesátých let. Od té doby se toho v kuchyni mnoho změnilo (ale ty zásadní věci zůstaly stejné). Proto byla kniha přepracována, s přihlédnutím na možnost použití kuchyňských robotů a dalšího kuchyňského vybavení, které usnadní naši práci.

Změnila se také práce s některými surovinami. Upozornění na změny však najdete přímo v knize, není nutné se o nich dlouho rozepisovat.

První recept, který jsem z kuchařky vyzkoušela, byl na kohouta na víně. Dělávala jsem ho maličko jinak, takže jsem zkusila postup podle Julie Child. A byl snad ještě lepší!

Julia Childová - Umění francouzské kuchyně

Hned potom jsem uvařila celé rodině bramborovou polévku s pórkem a smetanou. Ani jedno z mých dětí nemá rádo pórek. Ani jedno z mých dětí nenechalo na talíři zbytky. Ještě si přidali. To stojí za zkoušku, ne?

Celá kuchařská knížka je opravdu nabitá výbornými recepty, a nejen jimi. Milovníky francouzské kuchyně zaujmou nejrůznější texty o surovinách, tipy do kuchyně, popisy nejrůznějších kuchařských postupů. Je to opravdová učebnice francouzské kuchyně.

Jediné, co maličko postrádám (a nejsou to opravdu obrázky), jsou látkové záložky. Ty jsem zvyklá v kuchařkách hojně využívat, a čím více, tím lépe. Takže už teď mám v knize plno papírků a lístečků s tipy, co budu vařit a péct příště...

Suroviny

  • 450 g oloupaných brambor
  • 450 g pórku
  • 2 litry vody nebo kuřecího vývaru
  • 1 lžíce soli
  • 6 lžic smetany ke šlehání

Postup

Brambory nakrájíme na plátky nebo na kostky. Pórek nakrájíme natenko (včetně zelené části). Dáme společně do hrnce a zalijeme vodou nebo vývarem, dochutíme solí. Vaříme doměkka, asi 40 až 50 minut.

Zeleninu v polévce rozmixujeme dohladka a ještě podle potřeby dochutíme solí. Vmícháme smetanu pro zjemnění.

Servírujeme posypané nasekanou zelenou petrželkou nebo, jako my, křupavými krutony.

Dobrou chuť přeje Elly.

Reklama