Pak už bleskurychle vyzunkl kávu, což nás přesvědčilo, že není ortodoxním výživářským fanatikem, a stejně svižně a břitce v následujících skoro dvou hodinách probíral s našimi čtenářkami jejich anorexie, bulimie, příliš velká stehna a oteklá víčka a mnoho dalších věcí, o kterých s muži a před muži obvykle nehovoříme. Před panem doktorem se ale žádná žena nestydí, tak jsme se nakonec na rady odvážily zeptat i my z redakce. Pan doktor nám poměrně stroze oznámil, že bez cvičení a s nočním přejídáním to dál nepůjde. To jsme sice věděly, ale doufaly jsme, že z něj protekčně vytáhneme nějaký zázračný superprášek, který si večer vezmu jako Jana Zbyňková a ráno se probudím jako Tereza Maxová.
Pan doktor nás zklamal, zklamal určitě i ty z vás, které jste se jej ptaly na dělenou stravu, tukožroutské diety a zázračné hubnoucí medikamenty – prostě a jednoduše, milé dámy, s vysedáváním u televize, občasnými brambůrkami, nočními hlady, sedavým zaměstnáním a pitím tvrdého alkoholu je třeba urychleně skončit a musíte začít cvičit, omezit přísun energie, pít jen bílé víno, ale hlavně, jak nám poradil pan doktor, musíte se svými partnery holdovat pravidelnému sexu, v němž budete hrát aktivní roli – hodina intenzivního milování je prý zdraví a krásné postavě o poznání prospěšnější než hodina poskakování v tělocvičně.
Pak ještě pan doktor sám na sebe prozradil, že on sám ani tak usilovně bojovat se svou vůlí nemusí, že má to štěstí (to se mu to potom mluví!), ale že pokud se zpronevěří svým stravovacím zásadám, tak pak chodí o hodinu déle venku se psem.
Naši hosté se už tradičně se čtenáři a čtenářkami rozloučí a pošlou jim nějaký vzkaz do budoucna. Pan doktor se rozloučil tím, že musíme boj sami se sebou bojovat, protože… Následoval výčet děsivých prognóz pro baculky – po jeho přečtení se jistě jedna každá z nás chytne za nos a alespoň jednou týdně se pokusíme něco pro sebe udělat – mimochodem, pan doktor říká, že lepší je to každý den, protože pokud se vám ranní nebo večerní cvičení stane takovou pravidelnou samozřejmostí jako je čištění zubů, máte vyhráno.


Reklama