Mohou být pozůstatkem kvalitně prohýřené noci, nebo také každodenním problémem. Neduhy, jakou jsou otoky a tmavé kruhy pod očima, dokáží nepříjemně potrápit. Přestaňte se obávat ranního pohledu do zrcadla a vymažte nehezkou překážku na vaší kráse.

Proč vznikají otoky a kruhy pod očima?

Příčin je hned několik. Jak už bylo zmíněno, může to být památka na divoký večírek, silné namáhání očí, nevhodné osvětlení, přemíra kořeněného a slaného jídla či nedostatek pitného režimu. Pokud správně nepracuje lymfatický systém, může se jednat i o dlouhodobý kosmetický problém. Ovšem toto všechno vyřeší k tomu určené produkty či různá kosmetická ošetření. V nejhorším případě je to signalizace vážného zdravotního problému. Rozhodně kruhy nepodceňte a navštivte dermatologa či jiného lékaře.

eye1.jpg

Babské rady

  • Asi nejznámějším trikem jsou vylouhované sáčky čaje. Ideálně heřmánkový či zelený. Můžete je využít hned na několik způsobů. Teplé, vlažné a ledově vychlazené. Chlad je ovšem tím nejlepším způsobem, jak se zbavit kromě tmavých kruhů i otoků.
  • Obklad z čaje má spoustu variant. Do silného odvaru můžete namočit vatové tamponky, nechat je zamrazit a následně položit na problémová místa.
  • Za zkoušku stojí i čajový odvar ve formě kostek ledu. Kostkou ledu jemně masírujte nejen oční okolí, ale i zbytek obličeje. Pokožka bude jasnější.
  • Skvělé jsou i brambory. Ty mají bělící účinky, takže si s tímto kosmetickým problémem hravě poradí. Bramboru nakrájejte na tenké plátky a přiložte na oči. Nechte působit 7-10 minut.
  • Klasika v podobě salátové okurky je sázkou na jistotu. Hydratační a bělící účinky této zeleniny blahodárně působí na tmavé kruhy i na otoky očí. Ideální je, když je okurka studená.

Mohlo by vás zajímat:

Když babské rady nezabírají

Pokud vám tmavé kruhy pod očima vadí, můžete vyzkoušet jeden z estetických zákroků. Který je ale ten nejvhodnější? Rozhodně kyselina hyaluronová. „Kyselina hyaluronová je látka, která se v kůži vyskytuje normálně. Nejedná se tedy o cizorodý materiál, u kterého je riziko reakce těla s opouzdřováním materiálu. Kyselina hyaluronová je připravená genetickým inženýrstvím jako stejná kyselina hyaluronová, kterou máme v kůži všichni. Alergická reakce je tedy nepravděpodobná a ani se tedy předem netestuje. Dále je možné do oblasti kruhů aplikovat vlastní tuk, což je zákrok z mého pohledu zbytečně složitý, protože nejdříve se tuk musí odebrat z nějakého místa na těle, strojově vyčistit a poté se teprve aplikuje do kůže. Myslím, že v éře kyseliny hyaluronové je tato procedura zbytečně zdlouhavá,“ radí MUDr.Edita Jatšová, korektivní dermatolog, www.lcandel.cz. Zákrok je prakticky možné provést bez závislosti na ročním období, prakticky u každého, nejsou zde žádná věková omezení. Dá se říci, že čím dříve zasáhneme, tím je větší šance na delší efekt, protože je větší schopnost nastartovat novotvorbu kolagenu.

Ve fotogalerii se můžete podívat na kosmetické produkty, které vám pomohou v boji proti otokům a tmavým kruhům pod očima.

Čtěte také: