Jak tak sleduji vaše reakce pod články o společenských šatech, neuniklo mi postesknutí, že většina z nich je bez rukávů, a tím pádem pro vás neakceptovatelná. Chápu. Ne každé ženě tento styl vyhovuje. Proto jsem pro vás dnes vybrala modely milosrdné k vašim pažím a ramenům

Ne každá žena je spokojená se svými pažemi, a tak se není co divit, že zrovna nesdílí nadšení ze šatů korzetových, šatů se špagetovými ramínky nebo šatů, odhalujících jedno rameno. Důvodů, proč nemusíme být spokojeny se svými pažemi, může být řada.

S přibývajícím věkem nebo kilogramy kůže a svaly na pažích ochabují a nepěkně visí. Ani příliš hubené ruce nejsou zrovna nejestetičtější. Některé ženě zase vadí pihy a různá znaménka, proto raději volí rukávy. Ale jedním z důvodů může být prostá zimomřivost. Proč tedy nevyjít vstříc všem těmto ženám a nenabídnout jim šaty, které jejich větší, či menší handicap skryjí?

Šaty s rukávy mohou být stejně atraktivní, ne-li atraktivnější. Někdy postačí rukávek krátký, aby zakryl to, co má být jiným očím skryto. Velmi dobře vypadá rukáv v tříčtvrteční délce, zvaný hodinkový. Má tu výhodu, že nezakrývá zápěstí a vy ho můžete ozdobit pěkným náramkem. Skvělou alternativou jsou i rukávy netopýří, které jsou velice efektní, ale u své nositelky vyžadují štíhlý pas, aby vynikly. Další dobrou volbou pro společenské šaty jsou rukávy zvonové, které samy o sobě působí velmi impozantně. Ale pozor, zase si je nemůže dovolit každá. Takové rukávy se hodí sice k sošné, ale vysoké postavě. Malá a kulatá by se v nich ztratila.

Ale dost slov, podívejte se raději na obrázky a zkuste si vybrat ty nej šaty pro vás.

Foto: londýnská móda Tamsin

Čtěte také

Reklama