Kristinu Colloredo Mansfeld jako velkokněžnu by brala čtenářka Stáňa. Alespoň by se na vrcholné politické úrovni bylo na koho dívat.

Funkcí hlavy státu je také reprezentace. Na takovém místě by čtenářka Stáňa nejraději viděla Kristinu Colloredo Mansfeld.


Osobně bych jako státní zřízení brala knížectví, případně velkoknížectví. Uznejte, že to zní fantasticky – České velkoknížectví.

Ono je totiž, podle mě, stejně úplně šumák, jestli máte prezidenta, krále + premiéra, nebo šejka. Stejně o všem rozhodují politici, ať už tam je monarchie či republika, takže si vlastně nevyberete,

A když bychom měli velkoknížete, alespoň by se konaly nějaké ty přehlídky, slavnosti, korunovace, takže by bylo na co koukat.

Když jsem byla malá, moc se mi líbily principy oligarchie, případně vojenské diktatury, ale v minulosti se to vždy zvrhlo a pokaždé dopadlo katastroficky.

Takže jsem zase zpátky u velkoknížete. Jediné, co nevím, kdo by to měl být. Proti Schwarzenbergovi osobně nic nemám, ale nepřijde mi zrovna reprezentativní. Nejvíc se mi asi líbí Kristina Colloredo Mansfeld – je moc fajn, moc krásná dáma, která by jistě naši republiku skvostně reprezentovala a navíc jí jsem fakt vděčná jak opravila mé oblíbené Opočno, aniž by ho uzavřela veřejnosti.

Mějte se fajn a užívejte sluníčka!

Vaše,
Stáňa

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26.4.2013: Moje srdeční státní zřízení

  • martanciVyhovuje vám stávající česká demokracie?
  • V jakém státním zřízení byste ráda žila?
  • Proč právě v něm? Obhajte si ho!

Jsem zvědavý na vaše politické názory, milé čtenářky. Zajímají mě ale i utopistické vize. Líbí se vám nějaké státní zřízení, které dnes ve světě máme, anebo byste třeba sáhla po nějakém historickém? Máte vizi státního zřízení, které ještě nikdy vyzkoušené nebylo a bylo by podle vás i ideální? To všechno mi můžete napsat jako příspěvek k dnešnímu tématu, a to nejpozději 26.4.2013 do 15.00 hodin. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání dárku, který se k dnešnímu tématu, myslím, docela hodí. Je jím velké balení Marťánků (www.martanci.cz). A mě tak napadá, jaké asi mají státní zřízení civilizace ve Vesmíru...

  • Příspěvky posílejte na redakční e-mail: Redakce@zena-in.cz
  • Heslo (předmět e-mailu): VYSNENY STAT
Reklama