že jste ještě nikdy o tomto tvorovi neslyšely? Nevadí, čtenářka s nickem Datura vás seznámí, pokud si přečtete její příspěvek na dnešní téma

Málem mě pokousal můj vlastní pes, ale zasloužila jsem si to. Dlouho jsem odolávala prosbám dětí, mít doma psa. Až si jednou z prázdnin přivezly malé štěně a už u nás zůstalo. Byl to brakýř jezevčíkovitý a že je to lovecký pes, zjistil náš soused hodně brzo. Jakmile k nám vlezla jeho slepice, živá se už domů nevrátila. A že má něco společného s paličatostí jezevčíků, jsem zase zjistila já. Pracně jsem ho naučila základním povelům, ale poslechl jen, když chtěl sám. Celkem to s ním ale šlo, ale jen do doby, než začaly hárat feny v okolí. To se podhrabal pod plotem a na pár dnů zmizel.

A potom dostal dáreček. Soused si přivezl fenu a náš Rick se okamžitě zamiloval. A jednoho dne začal tvrdě pracovat  na tunelu na sousední pozemek. Ráno jsme odjeli do práce, on nás vyprovodil a dělal, jako že nic. Celý den ale makal na hloubení tunelu a chybělo mu pár posledních centimetrů, když jsem ho přišla na zahradu zkontrolovat. Sedla jsem si na bobek a rukou jsem mu do nory začala hrnout hlínu zpátky.

V momentě po mně vystartoval a prokousnul mi tehdy módní hodinky s velikým ciferníkem. Ruka to naštěstí neodnesla. Docela jsem ho chápala, fakt jsem byla hnusná, měl štěstí nadosah. U plotu už máme betonovou podezdívku, ale Rick už je ve psím nebi nebo pekle?

Zdraví Datura

Chudák malý. Budu si musetv doplnit vzdělání. Slyšela jsem o brakýřovi, znám jezevčíky, ale dohromady bych si to nespojila.

 

Reklama