To si myslela dcera jedné z dalších čtenářek jménem eli.emanuela. A čtenářka Drahomíra zase slyšela pěknou pohádku.

Koukám, že dneska se vám téma líbí. To je super! Mám radost a moc děkuju.

Vyprávění č. 1

Nejúžasnější dětské hlášky jsou podle mého z doby, kdy se děti učí mluvit. Už ta jejich zkomolená slovíčka jsou tak roztomilá, že je kolikrát začíná používat celá rodina. Vtipné (nebo spíše trapné?) chvilky nastávají, když rodič (nejčastěji maminka) zapomene, že již nemluví s dítětem, ale s dospělým. Tatínek ještě pochopí, když na něj jeho žena nadšeně vybafne „Podívej, ššš, udělej ššš pápá!“, horší je to v komunikaci s prodavačkou, úřednicí a podobně.

I u nás se nějaké hlášky tradují. Bohužel jsem udělala velkou chybu, že jsem si je všechny nezapisovala, teď už si na mnohé nevzpomenu a mrzí mě to. Mezi ty bezkonkurenčně nejlepší patří tato příhoda:

Dcera si všimla, že má babička na těle nějaký hrbolek, a ptala se, co to je. Protože jely ve vlaku, babička nechtěla nahlas rozebírat, že je to bradavice, tak odpověděla, že je to bebinko. Dítko, odkojené desítkami pohádek, se ale nenechalo zmást, a velice hlasitě se zeptalo, zda to není bradavice. Babička, po které už někteří lidé začali pokukovat, nechtěla lhát, tak zlehka přikývla. Mojí holčičce to ovšem nestačilo a ještě hlasitěji, aby překřičela hluk jedoucího vlaku, zahlásila: „Ale bradavice mají jenom čarodějnice!“ A bylo veselo. :)

S přáním pěkného dne

eli.emanuela

Vyprávění č. 2

Dobrý den. V naší rodině bylo vždy hodně dětí, a tudíž hodně hlášek, ale na tohle nezapomenu. Stalo se to před dvaceti pěti lety, když noje malá neteř (tehdy čtyřletá) se naučila pěkně vyslovovat R, ale zase neuměla Z a Ž. Jako teta jsem vzala synovce a onu malou neteřinku a pohádku „O králi zmrzlinkovi“. Když vyprávěla mamince o čem byla pohádka, znělo to takhle: Byl tam král Mrdlinka, on si sundal dupánek a pak ho jebaly nojičky a on tam mrdnul. No a to žijeme na Ostravsku, takže pohádku mohla vyprávět jen doma do té doby, dokud se nenaučila Z a Ž.

Drahomíra

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Dnešní téma zní: Hlášky našich dětí.

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, která z vás získá za odměnu vitamíny Marťánci a dva dětské šampóny Garnier Kids (meruňka a zelené jablko).

hlasky

Reklama