Titulek berte samozřejmě s rezervou, tyto herecké hvězdy nebudou fyzicky objímat žádný strom života, ale společně budou excelovat v premiéře filmu stejnojmenného názvu. Jedná se o snímek, který byste si rozhodně neměly nechat ujít.

Už zítra 21. 7. 2011 odstartuje svou premiéru nový film amerického režiséra Terrence Malicka Strom života (v originále The Tree of Life).

Snímek, který plánoval režisér dlouhých 32 let, získal na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes hlavní cenu pro nejlepší film - Zlatou palmu.

Strom života / trailer CZ

Je vám úvodní melodie povědomá? Tak to je vám povědomá správně, ano, jedná se o naši českou Vltavu Bedřicha Smetany.

Stručně o obsahu filmu

Strom života pojednává o dětství a dospívání nejstaršího syna rodiny ze středozápadu USA 50. let. Od dětské naivity se tak Jack O’Brien (Sean Penn) dostává k dospívání plného rozčarování a mnohdy i zklamání. Na jedné straně přísný, až despotický otec (Brad Pitt), na straně druhé milující a laskavá matka (Jessica Chastain). Film je fenomenální vynikajícím hereckým obsazením, ale také strhujícími výpravnými obrazy.  

brad

braddd

Brad Pitt v roli otce

jesica

Jessica Chastain v roli chápající matky

sean

Sean Penn jako už dospělý syn

Krátké seznámení s autorem

reziserRežisér a scénárista Terrence Malick se s největší pravděpodobností narodil 30. 11. 1943 ve Waco v Texasu, tyto údaje se ale různí, a to především proto, že si důsledně chrání svoje soukromí a rozhovory poskytuje jen zřídka. Vyrůstal v Oklahomě a Texasu.

Strom života je teprve pátý film v jeho čtyřicetileté kariéře. Přichází do kin šest let po Malickově historickém dramatu Nový svět. Na kontě má tento režisér také ještě například vynikající válečné drama Tenká červená linie.

O Stromu života se režisér vyjádřil, že je dlouho zrající verzí původního scénáře jeho nikdy nenatočeného filmu Q. Může to být pravda. Strom života rostl dlouho a vystřídal hodně podob. Nejdřív v něm měli hrát Mel Gibson a Colin Farrell (toho si Malick vyzkoušel v Novém světě), pak Sean Penn a Heath Ledger. Roli zesnulého Ledgera nakonec dostal Brad Pitt.

Snímek Strom života byl uveden také divákům na letošním ročníku MFF v Karlových Varech. Rozhodně si ho nenechte ujít ani vy!

plakat

plakát k filmu

zdroj: www.kinobox.cz a www.youtube.com

Čtěte také:

Reklama