Bývá to velké dilema. Dozvíte se nějakou důležitou informaci, která se týká někoho blízkého, ale on o ní ještě neví. Co máte dělat? Mlčet a nechat to být, až se to dotyčný dozví sám, nebo všechno říct? Co je lepší?

Těžko říct, ale dobrá varianta v tomto případě neexistuje. Když to blízkému člověku řeknete, nebude vám třeba věřit a můžete zničit něco, co takhle funguje, případně se můžete i splést. A když budete mlčet, můžete mít špatné svědomí, že blízkého klamete, navíc vám dotyčný později může vyčíst, proč jste mu to neřekla dřív.

Přečtěte si také:

přítelPřesně to se teď honí hlavou dvacetileté Denise. „Fakt nevím, co mám dělat, už čtrnáct dní o tom přemýšlím. Mám to bráchovi říct, nebo ne?

Brácha chodí asi rok s přítelkyní Verčou. Je mi sympatická, docela si rozumíme, i když nějak moc se nestýkáme, ale jako rodina ji bereme a jsme rádi, že si brácha našel normální holku.

Jenže jejich vztah asi nebude tak v pohodě, jak to vypadá.

Nedávno jsem byla s kámoškami na diskotéce. A viděla jsem tam Verču - s jiným klukem. Jasně že si může jít na zábavu s někým jiným, to bych vůbec neřešila, ale s tím klukem se k sobě chovali dost důvěrně, líbila se a obírali, tancovali ploužáky, měla jsem pocit, že parket samou vášní vybuchne. Verča si mě nevšimla, takže se nijak nekontrolovala. Pak se spolu vytratili a už se na diskotéku nevrátili.

Mám se do toho plést?

Řekla jsem si, že nenápadně zjistím nějaké informace, než začnu cokoliv dělat. A tak jsem s bráchou zavedla řeč na to, co dělali s Verčou o víkendu. Řekl, že spolu nebyli, protože Verča jela na víkend k ségře na Moravu. Takže mu lhala, protože na Moravě tedy rozhodně nebyla...

A teď mám další námět k přemýšlení. Před pár dny jsem Verču potkala ve městě a byl s ní zase ten kluk z diskotéky. Tentokrát se k sobě chovali jako kamarádi, ale stejně - je to divné. Proč mu lže, kde byla o víkendu? Myslím, že bráchu podvádí. A nechápu, proč s ním pořád je.

A já nevím, co dál. Mám to bráchovi říct? Mám se motat do jeho vztahu? Co když se pletu a ten kluk je opravdu kamarád a Verča s ním nic nemá? Pak budu zbytečně zhoršovat jejich vztah, protože brácha minimálně zjistí, že mu Verča lhala o tom víkendu. A když to neřeknu? Budu si připadat jako podvodník a po čase, až to brácha zjistí sám, mi třeba vyčte, že jsem mu to mohla říct. Nebo si mám promluvit s Verčou a říct jí, že jsem ji viděla?

Je to fakt dilema. Co by bylo nejlepší? Asi to nechám ještě nějakou dobu být, třeba se to brzy vyřeší samo...“

Další články o vztazích:

Reklama