Čtenářka Dispečerka je spíš vážnější povahy a vtipy si moc nepamatuje. Zato její bratr je skvělý komik, který ji vždycky rozesměje. A také její bezmála devadesátiletá babička má fenomenální paměť na vtipy a baví se jejich vyprávěním.

Můj brácha je smíšek a taky velký kecal. Umí tak srandovně vyprávět ty své historky, že se tomu kolikrát směji, až se za břicho popadám a tečou mi slzy. I když moc dobře vím, že tak polovinu z těch zkazek si vymyslel, v lepším případě notně přibarvil. Naše setkání jsou pro mě takovým kořením života. Nabíjí mě energií. Já jsem jiná, vážnější. Jako bychom ani nebyli sourozenci.

Další fenomenální vypravěč vtipů je v naší rodině 89ti-letá babička. Loví je při vysílání na nějakém rádiu, všechny si je pamatuje, a když za ní jednou týdně přijdu, tak mi je vypráví a má z toho velkou radost, jak se jim směji. Ono, mezi námi děvčaty, ony kolikrát nejsou ani moc směšné a bábi sem tam taky něco splete. Ale tu paměť a vypravěčské nadání v jejich letech - to fakt smekám! Já sama jsem si za 45 let zapamatovala jen jeden vtip a to mi ani nepřipadá nijak moc směšný:

,,Žily, byly tři sestry. Jedna byla škaredá, zlá, uřvaná, hysterická - no prostě hrůza. Ta druhá to byla snad ještě větší semetrika. No a ta třetí, tak to byla taky učitelka.“

Tak tohle je vrchol mé kariéry vypravěčky vtipů. Snad mi učitelky prominou.

Zdraví Dispečerka

Já myslím, že prominou. Nemohou přece přiznat, že nemají smysl pro humor, že?

A co vy, milé ženy-in, pamatujete si také nějaký vtip? Máte nějaké oblíbené video? Veselou historku? Pošlete nám je, ať se také pobavíme a zapomeneme na uplakaný den za okny.

redakce@zena-in.cz

Reklama