Ahoj redakce,
 
často v rodině vzpomínáme na trapasy, který se nestaly mě, ale nejmladšímu bráchovi. Dodnes je s vážnou tváří neumíme povědět.o)))
 
Když byl brácha menší( něco okolo deseti ) bavil nás ostatní sourozence provokováním okolí. Od různých napodobování škubavých pohybů, tiků, grimas až k různým průpovídkám. 
 
Jednoho dne se Pavel  takhle procházel po ulici a vyhlížel si oběť. Spatřil paní ve středních letech, tak se přitočil a povídá : "Nejste náhodou z Olomouce? Že smrdíte jako olomoucké syrečky?! Vítězoslavně začal zářit, co zase pěknýho vymyslel, když ta paní si změřila od hlavy k patě a povídá : A ty seš malej Novák, viď? V tu chvíli by se v bráchovi krve nedořezal, zrudnul a utíkal pryč...... Až doma se dozvěděl, že maminka jejich fórkama baví své kolegyně v práci a tahle byla jedna z nich.
 
Ten druhej trapas měl však pro něj horší následky: Ještě s druhým bráchou se odkudsi vraceli. Protože ten druhý byl starší, zřejmě chtěl ukázat, jak je dobrej a než ho brácha stačil zastavit, oznámil protijdoucí paní, že má  motorový dudy na mlíko.K tomu přidal pár grimas a nekoordinovanejch pohybů.Pak se teprve dostal starší brácha, kterej celou dobu dělal, že ho nezná, konečně ke slovu: "Ty vole, to byla učitelka ze základky". Pavel nad tim mávnul rukou a byl potěšen, jak se mu to krásně povedlo.o)) Zatrnulo mu až po prázdninách, když nastoupil do pátý třídy a "ty motorový dudy" se staly jeho třídní učitelkou. Nemusím snad ani dodávat, že ho patřičně dusila po zbytek školní docházky.o)))
 
Přeju hezký den                                  Dobby
Reklama