Jestlipak víte, že božský Kája má dnes narozeniny? Ono se o tom mluví s jeho přibývajícím věkem čím dál méně, ale ať tak či tak, Goťák je Goťák, pořád mu to dobře zpívá a my mu srdečně gratulujeme!

Datum narození Karla Gotta si pamatuju velmi dobře, protože ten samý den se narodila i moje maminka. A tak zatímco jí jsem se dovolala hned, „Karel mobil nebere“. Pošlu mu tedy alespoň sms, ať si přečte dnešní Ženu-in.:)

Hodně štěstííí zdravííí, hodně štěstííí zdravííí, hodně štěstííí milý Karle, hodně štěstííí zdravíííí!

Krátký medailonek

Karel Gott se narodil 14. července 1939 v Plzni. V mládí toužil stát se malířem a po ukončení školní docházky se v Praze neúspěšně pokoušel o studium výtvarného umění. Když nebyl přijat, odešel do učení (ČKD) v oboru elektromontér. Během účňovských let se věnoval své druhé velké lásce – hudbě a zpěvu. V roce 1958 získal první místo v soutěži amatérských zpěváků. V roce 1960 definitivně odešel z ČKD a začal se profesionálně věnovat pouze zpěvu

mlady

V roce 1962 dostal Karel Gott nabídku na angažmá do divadla Semafor. Jeho interpretace písně Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého Oči sněhem zaváté se stala hitem roku a Gott vyhrál čtenářskou anketu časopisu Mladý svět - Zlatý slavík. V průběhu své více než padesátileté pěvecké kariéry Karel Gott v této anketě zvítězil (s přestávkami) ještě 36 ×!

stred

Popularita Karla Gotta dosáhla mezinárodního věhlasu. V roce 1990 se rozhodl, že svoji kariéru ukončí a uspořádal mamutí turné na rozloučenou po sportovních halách v Československu i v Německu. Úspěch turné byl však tak velký, že své rozhodnutí přehodnotil a zpívá dodnes.

Výběr úspěšných hitů

Oči máš sněhem zaváté... ad.

Kávu si osladím

Lady Karneval

Když milenky pláčou

Včelka Mája.:)

ted

V roce 2008 se Karel Gott oženil se svou dlouholetou přítelkyní Ivanou Macháčkovou, s níž má dvě dcery Charlotte Ellu a Nelly Sofii. Z předchozích vztahů má dcery Dominiku a Lucii. V květnu 2010 se stal Karel Gott i dědečkem syna dcery Lucie.

Takže ještě jednou KARLE - VELKÁ GRATULACE!

(a Tobě maminko, taky)

 

 

Reklama