Možná si myslíte, že Božský Kája je jen jeden, ale když dovolíte, pro mě existuje i druhý. Stejně jako „náš““Kája je slavný,  velmi elegantní a rád se fotografuje. Hádejte, o kterého Káju jde?

Ano, je to slavný návrhář německého původu, který už dlouhá léta kraluje módnímu domu Chanel. A dělá mu čest. Ale dnes nebude řeč o jeho módě, nýbrž o jeho nezaměnitelné image, které se drží zuby nehty.

Culík už dávno vyšel z pánské módy, ale Karl je klasik a vezme si ho až do hrobu.

kája

Černé brýle nenosí proto, abychom neviděly vějířky vrásek okolo jeho očí, ale aby ho neoslňovala záře reflektorů.

kíja

Vysoký límec u košile nezakrývá povadlou kůži na krku, ale pomáhá držet hlavu vzpříma, což mistrovi propůjčuje výraz sebevědomí a nadřazenosti, která mu nejen sedne, ale je potřeba.

karl

Úzká saka. Byly doby, kdy si je nemohl dovolit, protože měl pár kilo navíc. Ale když výrazně zhubnul a získal postavičku manekýna, rád se obléká do upnutých sak.

kája

Motorkářské rukavice. Neznalec by mohl nabýt dojmu, že má nějaký ošklivý ekzém na rukou, ale to je pomluva. Rukavice bez prstů patří ke Karlově looku stejně neodmyslitelně jako výš jmenované znaky. Jako důkaz, že si Karl může dovolit vyjít i bez nich, je předchozí fotografie. V tom případě nechá vyniknout bohaté prstenové výbavě.

Všimly jste si, že se Karl nikdy neusmívá? Nikde to neříkejte, ale nemá moc hezké zuby. Dokonce má dost strašné zuby.

V každém případě má Karl můj obdiv nejen za to, jak vypadá, ale jak tvoří. Jeho móda je stále mladistvá a šik a nápady by mu mohli závidět mnohem mladší kolegové.

Reklama