Ve čtvrtek vstupuje do českých kin očekávaný film Božská Florence se stejně božskou Meryl Streep. Fascinující pravdivý příběh o nejhorší zpěvačce na světě vás přenese do světa newyorské smetánky čtyřicátých let minulého století. A kdo by si jej raději přečetl, může už zítra vyhrát knihu.

Hříšně bohatá Florence Foster Jenkins (Meryl Streep) se v roce 1944 sluní na vrcholu newyorské společnosti. Se svým manželem a manažerem v jedné osobě,  St. Clair Bayfieldem (Hugh Grant), velkorysým patronem klasické hudby, oblažují městskou smetánku výběrem slavných operních árií v podání samotné božské Florence. Jediným nedostatkem jejích vystoupení je skutečnost, že Florence nejenže nedokáže udržet při zpěvu melodii, ale její hudební nadání a hlas jsou prostě příšerné. 

flo1

Takovouto drobnost ovšem dokáže dobrý milující manžel vyřešit. Bayfield udržuje svou Florence v přesvědčení, že její zpěv je přímo nadpozemsky krásný. A tak Florence vždy zpívá pro pečlivě vybrané a dobře zaplacené publikum či velmi loajální přátele.

flo2

Zdroj foto: BIOSCOP

Povzbuzena svými úspěchy, Florence se rozhodne splnit si celoživotní sen: vystupovat v Carnegie Hall. Ve své neskonalé štědrosti rozdá na svůj chystaný koncert tisíce vstupenek veteránům vracejícím se z války. Bayfield, který ji láskyplně chrání před krutou pravdou  o jejím talentu, nyní čelí nejtěžší výzvě svého života… Uznávaný britský režisér Stephen Frears (Královna, Philomena) obsadil do hlavní role Florence všestranně talentovanou a stále krásnou Meryl Streep, která na rozdíl od svého skvělého pěveckého výkonu v muzikálu Mamma Mia, nyní musela dokázat zpívat co nejvíc falešně. Jejího elegantního, aristokratického manžela ztvárnil okouzlující a neodolatelný Hugh Grant.

Božská Florence je film, který musíte slyšet, abyste uvěřili. Pokud ale máte dobrou představivost, s chutí si jej přečtete. Už zítra máte na Žena-in možnost napsat si o stejnojmennou knihu a jako bonus k ní získáte kosmetický balíček Mary Kay.

bfmarykay

Reklama