Denis-Safarik-Jaroslav-Plesl-a-Jiri-Langmajer-Zlociny-velke-Prahy.jpg
Foto: Česká televize

Desetidílný seriál je zasazený do roku 1922 a vznikl pod taktovkou režiséra Jaroslava Brabce. Část kriminálních příběhů má nějaký základ ve skutečných událostech, ale většinu si autoři scénáře vymysleli.

Diváci se mohou těšit na plejádu českých herců. V roli policejního prezidenta se představí Jiří Bartoška, osamělý muž, kterému dělá doma společnost kocour Arnošt.

„Líbí se mi, že seriál není dělaný narychlo, ale že Česká televize investovala do natáčení dost peněz. I kostým jsem měl ušitý na míru, což už se mi v televizi dlouho nestalo,“ pochvaluje si Bartoška.

Hlavní role vrchního inspektora se ujal herec Jaroslav Plesl, který podle režiséra vypadá dobře v kostýmu i bez něj, protože má několik postelových scén s manželkou v podání Lenky Vlasákové. Ta si zahrála maďarskou šlechtičnu.

Pleslovi sekunduje komisař zahraný Jiřím Langmajerem. „Moje postava využívá svého šarmu k tomu, aby z žen různých charakterů vymámila informace tím, co umí pod peřinou,“ komentuje Langmajer. Ten musel mít kvůli roli deset měsíců dobový sestřih i bradku. První měsíc si prý připadal zajímavě, ale třetí už mu to vadilo. S tímto vzhledem se musel dokonce i oženit.  

Roli benjamínka si ve vyšetřovacím týmu zahrál Denis Šafařík, kterého můžete znát z televizní pohádky Kouzelník Žito.