Byly doby, kdy zubař vzal místo peněz koš vajec a slaninu. Ovšem poté jste vstoupili do hororového prostředí. Více již ve veselém příspěvku od čtenářky Boženečky.

Krásný den všem.
Jako malá si pamatuji, že k nám jezdil zubař jednou týdně v takové pojízdné ordinaci. Byla vybavena velice skromně, působila až hororově. Pan zubař nepůsobil o moc lépe. Chyběly mu dva přední zuby, ruce se mu třásly a jeho dech byl cítit po nějaké lihovině. Zuby moc neléčil, jeho doménou bylo zuby trhat.

Bála jsem se ho,měla jsem z návštěvy vždycky týden předem střevní potíže. Nakonec mně naši našli zubaře ve městě, což tenkrát byla velká výhra a velké štěstí. Maminku to stálo asi tři slepice, koš vajec a dvě kila slaniny. Ale já jsem konečně měla pokoj. Nový pan zubař byl daleko ohleduplnější, pak jsem se už vůbec nebála....

Čím jsem starší, tím víc cítím, jak mé zuby slábnou. Zubaře a zákroků se nebojím. Jen mám vždycky hrůzu z toho, kolik mě to zase bude stát. Je to všechno hrozně drahé,ale člověk chce vypadat k světu a hezké zuby jsou k tomu zapotřebí. A tak platím. Zato se víc a víc usmívám,ať lidi vidí,že mám hezké zuby a že mě to stálo majlant.tak proč to schovávat.

Jenom mám strach,že spousta lidí nemá na to peníze a tak , i když nechtějí, musí se spousty věcí vzdát a odsunout vše, až ty peníze budou. Jen bych se nechtěla dočkat toho, že když máme dnes „hadry z druhé ruky“,že budeme mít za chvíli i „zuby z druhé huby“. Takový sekáč, kde bychom si mohli vybrat slušný chrup za slušné peníze.
Krásný den,
Vaše Boženečka.

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Bože, „zuby z druhé huby“ :) :), to mě fakt pobavilo. To snad ne :) I když u nás je možné všechno, určitě i na to by se našli nějací koumáci.
Děkuji za příspěvek, mějte se krásně – a hezky zeširoka se usmívejte …
Saša

Téma dnešního dne: Zuby

 • Chodíte pravidelně na kontroly k zubaři?
 • Pociťujete tu velkou změnu stomatologického ošetření z dob našeho dětství a nyní?
  V čem podle vás nastala změna největší?
 • Řešily jste už také chybějící zuby?
 • Jste ochotna si za péči o zuby připlatit?
  (plomby, implantáty, čištění…)
 • Přijde vám cena 18 000 až 20 000 za implantát odpovídající?
 • Máte i implantáty nebo „cvakačky“?
  Nebo máte to štěstí, že máte všechny zdravé zuby?
 • Kdy jste přišla poprvé o zub? (netýká se dětských, mléčných)
 • Trpíte na záněty?
 • Bojíte se zubaře?

Téma je to velmi obšírné a já doufám, že i díky vašim příspěvkům se něco přínosného dozvíme.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

jedna ze statečných pisatelek obdrží pěkný, tematický dárek: zubní sadu Sensodyne

darek

Reklama