Tolik místa zabrali ve vlaku příbuzní, včetně synovců a neteří od naší čtenářky Boženečky. V příspěvku zavzpomíná i na dobu, kdy ona byla neteří.

Hezký, i když zamračený den. A právě dnešním tématem si ho můžeme nádherně prozářit.

Sama mám na své tety moc krásné vzpomínky. Bohužel, už ani jedna z nich už tady mezi námi není, ale vzpomínky na ně jsou nesmrtelné. Tet,tetinek a tetiček jsem měla spoustu. Některé z nich jsem skoro neznala,jiné mi hodně přirostly k srdci a já je měla moc ráda. Byly to moc hodné,srdečné,obyčejné ženské, ale přece měly všechny zlaté srdce.

Nejvíc času jsem trávila u tety v Mikulově na jižní Moravě. Měli obrovské vinohrady, kam jsem jim chodila pomáhat. Taky měli sady meruněk a švestek, takže práce tam byla vždycky spousta. Ale já jsem tam jezdila moc ráda, protože jsem si tam užila vždycky hromadu srandy. Hlavně se strýcem, kterého jsem snad neviděla střízlivého. Játra měl možná ze šutru, ale srdce ze zlata....
Já sama jsem také tetou. Jenomže dneska jsou z mých neteří a synovců už dospělí lidé, mnozí z nich bydlí v zahraničí, takže se stýkáme jen zřídka. Zato jsme si s nimi užili, když byli malí.

Pamatuji si,jak jsme společně jezdívali na dovolené pod stany, chodili na výlety, jezdili po republice vlakem-mnohdy jsme zabrali až tři kupéčka. Byly to moc fajn časy, na které vzpomínáme s úsměvem a milou nostalgií pokaždé, když se sejdeme.

Dneska jsem totiž víc babičkou. Vlastně je úplně jedno, čím pro to dítě jste. Hlavní je, že ho máte rádi a ono má rádo vás.

Hezký den,
Boženečka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Děkuji, že jste napsala a zavzpomínala i na dobu, kdy vy sama jste byla neteří.
Bohužel, letí to, letí :(
Pěkný den, Boženečko
Saša

Téma dnešního dne: Synovci a neteřinky

  • Jaký máte vztah ke svým synovcům a neteřím?
  • Jezdí k vám na víkendy, na prázdniny?
  • Zlobí vás?
  • Rozumíte si s nimi?
  • Svěřují se vám třeba i více než vlastním rodičům?
  • A jaký je věkový rozdíl mezi vašimi dětmi a dětmi vašich sourozenců?
  • A jak vás oslovují?

Téma je to pěkné, rodinné, předem děkuji za vaše příspěvky.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme originálním dárkem: „flaškou rumu“ (to kdyby synovci a neteře hodně zlobili)

 

Reklama