Názor čtenářky Boženečky na lásku a polibky už znáte z titulku, nicméně i ona udržuje jednu dlouholetou tradici. Více v dalším příspěvku.

Přeji všem hezký páteční den

Dnes je Valentýna, ale vzhledem k tomu, že jsem dřívějšího data narození, mi tento svátek zamilovaných nikdy nepřirostl k srdci. U mě zkrátka platí, že lásky čas je 1.máj.

Nemám ráda „převzaté“ svátky. Tak jako třeba nemám ráda Halloween. U nás to byly vždycky Dušičky.

A co se týče lásky, já dostávám velikananánskou prvomájovou pusu už třicet let pod rozkvetlou třešní. Taky mi to přijde mnohem romantičtější a krásnější líbat se pod voňavou třešní, hezky v teple, kdy všechno voní jarem a novým životem. Všechno je čerstvé, nabuzené, nové, nedotčené, plné sil a krásy.
Ale co já vím, kdybych byla mladá, asi bych svátek Valentýna slavila a chtěla bych, aby na mě moji nejbližší a hlavně ten můj vyvolený, v tento den nezapomněli.
Stejně jsem zastánkyní toho, že láska se má dávat najevo po celý rok. A je jedno, jestli je svatého Mikuláše nebo svatého Valentýna. Když se dva milují, nepotřebují k tomu nějaké datum v kalendáři. Poslouchají svá srdce a své city. A lásku si vyznají kdykoliv a jakkoliv.

Láska by měla být přece spontánní, divoká, vášnivá. A ne že by dva na sebe měli být hodní a políbit se jen proto, že jednou v roce je svátek zamilovaných.....
Že ale já tento svátek neuznávám, neznamená, že ho jiným nepřeji a že jim ho chci zošklivit. Láska je krásná a křehká věc a měla by se hýčkat a pěstovat.  Jinak vám prostě nepokvete!

krásný den
Boženečka

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Krásně jste se rozepsala o lásce, o lidském citu, který by měl poznat každý.
Děkuji Boženečko, ať vám kvete nadále i s (ne) valentýnskými polibky
Saša

Téma dnešního dne: (ne)Valentýnské polibky

  • Uznáváte svátek svatého Valentýna, nebo jste příznivkyní 1. máje?
  • A co samotný polibek?
  • Vzpomenete si na ten úplně první? (tedy ten „opravdový“)
  • Kdo vás ho učil?
  • A učila jste někoho i vy sama?

Nestyďte se a napište, vždyť láska není nic, za co bychom se měly stydět.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním sladkým dárkem: bonboniérou Milka s pralinkami a k tomu ještě přidáme kafíčko: Jacobs Krönung.

milkaa

Reklama