Zdravím Tě Míšo, celou redakci a také čtenářky ŽI.
Téma mě zaujalo a mám i co napsat, tak jsem se rozhodla se o to s vámi podělit.

Začnu podivnou souhrou čísel v mém životě. Akorát, že u mě se nejedná jen o můj život, ale o životech mé rodiny, ve které jsem vyrostla. Tak je zvláštní, že všichni máme nějak zainteresované číslo 12 ve svých datumech narození.

Tak můj taťka je 4.8. 1950 což 4+8=12. Moje mamka je 23.11.1954 což 23-11=12. Můj brácha je 12.2. 1975, tady je jasná 12, moje starší sestra je 5.12.1975, což tady je to taky jasná 12 no a já a moje sestra, dvojče jsme narozené 12.5.1977, kde je taky jasná 12.

U nás dětí je to jasná 12, u rodičů je to sčítáním a odčítáním. Nicméně, vždy tam ta 12 je. Což mi připadá trošku magicky zvláštní. Nebo náhoda?!

No a taky máme ještě jednu zvláštnost v datumech, ale tentokrát jsou to "jen" roky narození a úmrtí mých babiček a dědečků.

Jeden děda se narodil v roce 1906 a druhý děda v roce 1916, jedna babička se narodila v roce 1911 a druhá babička v roce 1921. A umrtí měli dědové jeden v roce 1974 a druhý v roce 1984 a jedna babička v roce 1986 a druhá babička v roce 1996.

Mezi daty narození, ale i úmrtí u dědů, ale i u babiček je vždy 10 let. Což mi taky přijde zvláštní. Nebo náhoda?!
Na náhody já, ale nevěřím.

No a moje číslo? Do doby, kdy mi bylo 12, jsem svoje číslo považovala právě onu 12. Ale můj rok, kdy mi bylo právě 12, jsem moc spokojená, šťastná nebyla, pamatuju si, jak jsem se těšila na svoje 12-tiny, ale pak jsem celý rok byla v uvozovkách zklamaná.

Pak přišly moje 13-tiny a mě připadalo, že se můj život, moje dětství trošičku zlepšilo.
 A nyní, když spousta lidí říká: "jejda, zas bude pátek 13", tak já se na ten pátek těším, protože se mi v ty dny daří, nic zlého se mi neděje, ba právě naopak a mám ty dny prostě ráda. A na závěr, můj syn se taky narodil 13.3. 

Prostě tam tu 13 mám.
No tak, když to shrnu, tak moje šťastné číslo je 13. Ale určitě mám v osudu i tu 12.

Mě ty souhry čísel fascinují, je to opravdu zvláštní a člověk se sám může přesvědčit, že čísla nás ovlivňují, obklopují celý život. Čísla k nám patří, tak jako například náš vlastnoruční podpis.
S přáním hezkého dne všem zdraví Božena.
Božena a Jakub

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


A víš, Boženko, o tom, že 12 je obecně pokládána za velice šťastné číslo? Stejně tak 21 – čtou se stejně.

Je to číslo Jupitera, který je vládcem trojky, a právě ta vznikne. Dvanáctka je jakoby číslem souhrnu či celku. Tak je možno ji brát i v životě.

Numerologové i Pythagorejci tvrdí, že lidé narození 12 a 21 jsou sice bohatí na životní zvraty, ale všechno v jejich případě dobře dopadá, neb si nad tím bdí Jupiter jako Bůh štěstí a šťastných „náhod“.

Dvanáctka je historii neuvěřitelné důležitá...

Dvanáct apoštolů, dvanáct znaků ve zvířetníku, číslo tuctu (úplnost).

Dvanáctiúhelník měl nezastupitelnou roli ve znacích mágů, dvanáct měsíců v roce, Hérakles musel vykonat dvanáct různých prací, národ  izraelský sestává z dvanácti kmenů, nebeský Jeruzalém má dvanáct bran a je vystavěn na dvanácti základních kamenech, na nichž jsou zapsána jména dvanácti apoštolů. Bude vyvoleno dvanáct krát dvanáct tisíc lidí, kteří budou mít účast na klanění se Beránkovi, ve starém  Římě se zrodil počet porotců.  

12 je symbolem řádu v prostoru a čase. To je, co? M.

P.S.: Jo a „náhoda“ to vážně není. :))

Hodně si o číslech i lidech pod jejich vládou budeme dnes povídat. Těším se na vaše příspěvky i dotazy.

Mimochodem dnešnímu dni vládne trojka a osmička – v pozadí s dvojkou a jedničkou. Co to myslíte, že to znamená?

Pište na redakce@zena-in.cz a mějte krásný den!

Dnešní výhrou pro vylosovaný příspěvek je krém od VICHY, po kterém se číslo vašeho věku zaručeně scvrkne.

Reklama