Někdy se oslava zvrhne a jedna sklenička se promění v trochu více skleniček, jindy stačí jedna, dvě a následky se stejně dostaví. Říkáme pak, že nám to šampáňo (vínko, pivko, vodka – nebo spíše ten džus v ní) nějak nesedlo.

Čím čarára čím čím čím?
To není trylkování hnusně svěžích ptáků po ránu, ale otázka. Co se s vámi děje? Bolí vás hlava, v hrdle sucho, od žaludku přichází nevolnost. Jediné, po čem toužíte, je zalézt do postele a mít klid.
Pracovní výkonnost krouží kolem nuly - všechno vám trvá desetkrát déle než obvykle, myšlenky bloudí, působíte zmateně. Prostě vám je celkově nanic. Na neschopenku to ale není. Diagnóza této podivné choroby: KOCOVINA JAK VYŠITÁ.

Aby se vlk nažral a koza zůstala celá
Abychom takto příště nedopadli, je důležité vypít před konzumací alkoholu minimálně půl litru vody. Před odchodem na pitku zkuste pojíst něco tučného: lžíci oleje, sýr, syrové vejce… Popíjet nalačno je vyložený amatérismus.
Kocovinu zhoršují látky zvané kongenery, které vznikají fermentací a dráždí výstelku žaludku. Najdeme je především v červeném víně, brandy a v ležáku. Na jejich "vychytání" se doporučuje před uložením k spánku spolykat několik tablet živočišného uhlí. Aktivní uhlí pokrývá sliznici trávicího ústrojí a chrání ji před dráždivými účinky některých složek potravy a váže na sebe toxiny. (Jen se pak neděste černé stolice.)
Přesto raději vybírejte nápoje s nižším obsahem kongenerů. Třeba bílé víno, vodku nebo gin. A pamatujte: kocovina je vždycky horší, pokud zároveň s pitím alkoholu kouříte.
Vaši kondici podpoří i vitaminová bomba: Před plánovanou oslavou nebo alespoň před spánkem užijte 2-3 gramy vitaminu C společně s B komplexem. Ráno příjem vitaminů zopakujte.

Těžká jsou rána opilců
Je ráno, máte dojem že sluneční paprsky jsou dnes nějak schválně ostré, svět okolo jaksi zrychlený a vůbec všechno je špatně. No, tlakem to nebude. Alkohol vám odboural krevní cukr. Doplňte ho lehkým jídlem, omezíte tak slabost, závrať a třes. Velmi účinná může být ranní sprcha: začněte s teplou vodou, pak na 1-2 minuty studenou. Celý cyklus zopakujte 2-3 krát. Krev se rozproudí a mozek vezme na vědomí sám sebe.
Některé věci fungují na večírkový „úraz“ bez diskuse: česnečka, špek, kola, nemíchat druhy alkoholů, preferovat kvalitu před levnou kvantitou, vyprošťovák aneb Čím jsi se pokazil, tím se i naprav. Traduje se i černá káva. Ta ale ve skutečnosti celkový stav jen zhoršuje, protože působí jako diuretikum a odvádí z organismu tolik potřebnou vodu. Pro uklidnění žaludku a jater je spíš vhodný heřmánkový, kopřivový nebo mátový čaj. Můžete si do něj rozpustit med, doplníte tak ztrátu krevního cukru.

Chemická podpora
Populární rozpustné léky lékaři nedoporučují. Mohou totiž prohloubit žaludeční nevolnost a při hodně těžké kocovině způsobit i krvácení žaludeční sliznice. Kdo holduje homeopatii, může vyzkoušet speciální granule. V průběhu oslavy se berou každou hodinu tři kuličky pod jazyk, ráno pak každou hodinu jednu až do odeznění symptomů. Při „chřipkoidních“ příznacích ale většinou pomohou klasické volně prodejné léky za pár korun.

Práce šlechtí
Na kocovinu nejvíc pomáhá fyzicky pracovat: kydat hnůj, sekat zahradu, natírat… Nejhorší ale je, když si člověk udělá přestávku, to se mu pak vše vrátí i s úroky. U těžších stavů je ale lepší zůstat v teple a v klidu v posteli. Nejlepším lékem je totiž čas a spánek.