Čtenářka bleblemcy nemá žádný talent na lyžování. Ale měla přítele, který byl vášnivým lyžařem a tak jí párkrát zkusil lyžovat naučit. A tak se jí stala jedna pikantní příhoda, které se dnes již směje. Děkuji Vám bleblemcy za příspěvek. Přiznávám, představil jsem si, jak vyjíždíte z lesíka a protože jsem tu sám, dovolil jsem si, od srdce se zasmát…

Dobrý den,
„bože lyže néééé“.
 Učila jsem se lyžovat na lyžařském výcviku na základní škole. Kopeček byl sice malý, ale mě se zdálo, že je to sjezdovka jak hrom. Nějak mi nikdo pořádně nedokázal vysvětlit jak mám zabrzdit takže jsem vždycky při jízdě dolů zamířila k lampě pouličního osvětlení, která byla pod kopcem dala jsem lyže od sebe a lampu jsem pevně obejmula.

Už to si myslím mluví samo za sebe a nemusím se asi zmiňovat, že jsem se na tomto výcviku vůbec nevycvičila.
Od té doby jsem léta na lyžích nestála, ale pak jsem se seznámila se svým nyní již bývalým partnerem a ten lyžoval velmi rád. Rozhodl se tedy, že mne to naučí a po krátké instruktáži a několika nevydařených sjezdech na dětské sjezdovce mne vzal na sjezdovku velkou.

Nahoře byla příšerná mlha a sníh byl zmrzlý na kost. Při sebemenším pohybu nohama jsem začala ujíždět aniž bych kamkoliv jet chtěla. Partner se se mnou chvíli dohadoval a pak, když jsem odmítla dolů jet a řekla jsem mu, že sundám lyže a půjdu dolů pěšky, tak se naštval a prostě odjel dolů sám.

Zůstala jsem bezradně stát na kopci a uvažovala zda si vůbec zvládnu lyže sundat. V tu chvíli se ke mě přitočil cizí pán a povídá: „to musíte pomalu a hlavně plužit tak hlavu vzhůru“ a tak lehounce mne poplácal po zádech a odpíchl se a se svištěním na ledovce zmizel v té husté mlze.

To jeho mírné poplácání stačilo k tomu že se moje nešťastné lyže daly opět do pohybu a já už nedokázala zastavit. Řešila jsem to tak, že když už se mi zdálo, že jedu příliš rychle tak jsem si najela do úplného kraje sjezdovky a prostě jsem sebou úmyslně plácla na zem.

Pak jsem znovu vstala a tuto krkolomnou akci směrem dolů ještě několikrát zopakovala. Doufala jsem, že se mi tímto způsobem podaří zdárně sjet celý kopec. Ovšem asi při třetím pádu se mi povedlo si sednout na vlastní nohu a to tak nešťastně, že jsem si natrhla vazy v koleni. To jsem v tu chvíli ještě netušila a opět jsem i s bolestí vše ještě několikrát absolvovala až se mi skutečně povedlo sjet.

Dole na mne čekal partner a se zářivým úsměvem mi povídá: „já jsem to věděl, že to nakonec sjedeš“ a já na to: „abych nesjela tebe“ a uštědřila jsem mu pořádnou facku, aby se tak pitomě netlemil.
To ještě nebyl ovšem všem mým lyžařským kouskům konec. Svou nejtrapnější historku mám následující:
Opět se stejným partnerem na malé dětské sjezdovce jen asi o dva roky později. Už jsem se trochu naučila držet rovnováhu, ale zastavit se mi stále nedařilo. A přímo uprostřed sjezdovky se mi začalo chtít strašně čůrat a když píšu strašně myslím tím opravdu strašně.

Naštěstí byly bokem nějaké stromky tak jsem se rozhodla, že tam zajedu a vykonám tam potřebu. Svlékla jsem se a během močení najednou cítím jak mi podkluzují lyže a ten pohyb nelze zadržet.

Usadila jsem se nechtěně na holý zadek a se staženou kombinézou jsem takto ležmo vyjela z oněch stromků přímo doprostřed sjezdovky plné lidí.

No nakonec jsem se samozřejmě zastavila, ale ta ostuda byla neskutečná. Dneska mi to přijde jako veselá historka, ale v tu chvíli bych se nejraději propadla do země.
Smířila jsem se stím, že prostě lyžování není mou doménou a kdykoliv mě někdo láká na krásy lyžování volám: „bože lyže nééé“
Hezký den přeje

bleblemcy
Text nebyl redakčně upraven


Máte ráda lyžování a jiné zimní sporty?

  • Ráda lyžujte,běžkujete nebo sáňkujete?
  • Nebo všechny zmíněné aktivity z duše nenávidíte?
  • Jak jste se ne/naučila lyžovat?
  • Kdo a jak vás to ne/naučil
  • Jakou nejhezčí, nejzajímavější, nejtrapnější, nej… příhodu ze zimních sportů máte?
  • A co vaše děti a zimní sporty?

Všechny příběhy, úvahy, videa i fotografie směřujte do známého redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás dnes odpoledne kolem 16. hodiny za příspěvek odměním nádhernou odměnou. Těšte se.

Reklama