jeans.jpg

Foto: Shutterstock

Boyfriend Jeans

Boyfriendy lze vysledovat až do dob Marilyn Monroe, která je nosila v 60. letech. Tento volnější styl džínů je protikladem úzkých přiléhavých kalhot, které sedí těsně na kůži. Džíny Boyfriend jsou volné, pytlovitého tvaru, a nejvíc sluší ženám s drobnější postavou. Jsou velmi pohodlné a stylové a lze je kombinovat s řadou oblečení od ležérních kousků až po sexy nebo elegantní.

Název Boyfriend, který do češtiny můžeme přeložit jako „přítelovy“, dostaly džíny proto, že vypadají jako kousek, který si mohou ženy půjčit od svého přítele. Mají většinou totiž dlouhé nohavice, rovné boky, nižší pas a jsou širší v rozkroku. Ovšem v dnešní době už existuje řada variant.

Untifdtled-collage.jpg

Zalando 1 440 Kč / Marks&Spencer 1 499 Kč / Reserved 699 Kč

Girlfriend Jeans

Kolem let 2014 a 2015 se módní značky rozhodly přidat k Boyfriend džínám další variantu – Girlfriend džíny. Česky tedy Džíny „přítelkyně“. Jsou někdy také nazývány jako Boy-fit nebo Slim Boyfriend Jeans.

Tato varianta kalhot je více ženská než předchozí jmenované. Nohavice jsou zúžené, pas je vyšší a kalhoty ženám více lichotí. Díky tomu, že jsou přiléhavější, lze je více kombinovat a nosit je třeba i do kanceláře nebo na schůzky.

ss-1-.jpgC&A 659 Kč / Zalando 768 Kč / Abou You 769 Kč

Mom Jeans

Mom džíny, česky tedy „máminy“ džíny jsou ze všech těchto tří stylů často nejméně preferovány, především kvůli jejich funky střihu. Aktuálně však znovu nabírají na popularitě a módní značky je přivádějí zpět v plné síle.

Populárními se staly v 70. letech mezi ženami, které byly matkami nebo ženami v domácnosti. Díky vysokému pasu a širokému střihu v bocích a rozkroku se velmi dobře nosí a hezky padnou. Kolem 80. let se tento styl džínů stal oblíbený také mezi mladšími ženami. Mom džíny se hodí pro většinu postav. Štíhlejším ženám hezky tvarují boky, zatímco silnějším poskytují pohodlí v oblasti stehen.

sd.jpg

Bershka 329 Kč / Zara 699 Kč / Stradivarius 699 Kč

Reklama