Holky, taky vám vadí vítr?

K zimě a podzimu tak nějak patří samosebou, ale vysloveně mě štve, když je pořád vítr síly vichřice po celý rok.

Z okna tady dobře vidím na stromy a není dne, aby se pod náporem větru jejich větve neohýbaly. Mám ráda právě tohle období - teplo, vlaho, zelená neunavená příroda. Alergie už jsou za mnou, jsem úspěšně přeléčená, takže mi nic nebrání v tom naskočit na kolo a hurá ven.

Jenomže mi poslední dobou připadá, že jezdím pořád do kopce a proti větru. Myslíte si, že je to tak pořád nebo je to tím, že je příroda rozhašená až v poslední době? Už jsem pamětník a tedy i pamatuju: laskavý deštík, tzv. "zahradnický", kdy pršelo hezky vertikálně, jemně. Teď jsou průtrže mračen.

Další vzpomínka - jemný voňavý vánek. Místo něj si užíváme větrných smrští s kroupami. Už je to tak daleko, že mám z každé ohlášené přeháňky docela obavy, co to zas provede. Tohle mi kazí mé oblíbené roční období, tj. právě probíhající.

Léto už tolik ráda nemám kvůli omračujícím teplotám, nesnáším vedro, dusno, potící se davy, podzim je melancholický a nepříjemně připomíná, že nadchází doba ledová, neuklizené chodníky, všudepřítomná tma a kašel:) - a nakonec se pochlubím domácí meteorologickou stanicí, ohlašující blížící se bouřku.

My - hloupí dvojnožci - nic netušíme a jsme naprosto bezstarostní. Ještěže máme kočku! Jakmile se jí zkrátí nožičky, plazí se po břiše (nejradši by vlezla pod koberec) a ve finále zaleze na židli ukrýt se pod ubrus, víme, že se neodvratně blíží bouřka a někde už hřmí.

Mám pak fůru času pozavírat okna, uklidit z lodžie všecko, co by mohlo doznat úhony. Možná je nám líp v blahé nevědomosti, spoustu věcí nedovedeme předvídat. A přesto jsem to já, nedokonalý tvor, který vezme micinu do náručí a slibuje jí, že ji ochrání před každou bouřkou a nehodou:)

Gerda


Milá Gerdo,
děkuji vám za příspěvek. Jestli někdy vítr nemám ráda, tak je to v zimě ve chvílích, kdy chumelí a kvůli větru jde všechen sníh do obličeje. Už několikrát a dnes znovu jsem se setkala s názorem "pamětníků", že dříve nebyly takové zimy a tepla jako dnes.
Reklama