marks_malaHledáte inspiraci na dárek pro vašeho partnera? Věnujte mu kvalitní bourbon Maker's Mark! Je to originální ručně vyráběný bourbon s použitím zvláštní receptury již od roku 1958.

Maker's Mark se stáčí do lahví podle chuti, nikoli podle věku, většinou zhruba po 6 letech zrání. Všechny láhve jsou již přes 50 let vždy ručně zapečetěny červeným voskem - každá láhev je originál. Speciální receptura používá ozimou pšenici namísto tradičního žita, díky tomu je bourbon Maker's Mark jemnější a měkčí, i když má 45 obj. % alkoholu.

Jaký je bourbon Maker's Mark?

  • Barva: jasná, sytá, jantarová
  • Aroma: ve vůni převládá karamel, banán a dřevěné uhlí
  • Tělo: střední až plné
  • Chuť: prolínají se tóny kůže, ovoce, medového dřeva a vanilky
  • Závěrečná chuť: jemná a delikátní

Vyzkoušejte také výtečné míchané drinky, jejichž základní ingrediencí je bourbon Maker's Mark!

  • Maker's Mark Manhattan

makersTakto složený Manhattan byl namíchán přímo podle doporučení prezidenta značky Maker's Mark Billa Samuelse. Do míchací sklenice postupně dávkujeme 4 cl bourbon whiskey Maker's Mark, 2 cl francouzského červeného vermutu a vše zastříkneme cherry bitters. Důkladně promícháme a přes barové sítko slijeme do vychlazené koktejlové skleničky. Ozdobíme koktejlovou třešní, popřípadě můžeme přidat pomerančovou kůru.

  • Maker's Mark Old Fashioned

makersKoktejl nabírající opět na oblibě hlavně mezi barmany a koktejlovými znalci. Kostku cukru zastříknutou angosturou rozmáčkneme na dně sklenice na whisky s pomerančovou kůrou a lehce zalijeme přibližně 1cl sody, aby se cukr lépe rozpustil. Podle rozpuštěného cukru se pozná kvalitní barmanská práce. Potom už jen stačí vložit dvě kostky ledu a dávkovat 2 cl Maker's Mark, následně ještě dvakrát dávkovat led a bourbon a to vše za důkladného míchání a snahy dokonale rozpustit. Na závěr zastříkneme pomerančovou kůrou a ozdobíme koktejlovou třešní.

  • Maker's Mark Mint Julep

makersDo připraveného tumbleru (někdy se také používá stříbrný kalíšek jako na Kentucky Derby) dáme osm lístků máty, 6 cl Maker's Mark a 1 cl cukrového sirupu. Do ¾ zasypeme ledovou tříští a důkladně promícháme, aby došlo k důkladnému spojení všech ingrediencí. Abychom uvolnili vonné esence máty, lehce roztleskneme v dlani kytičku máty a vložíme ji do tumbleru jako ozdobu.

  • Garden Tea

makersNápoj řadící se do skupiny signature cocktails v Zapa Baru namíchaný při příležitosti návštěvy pana Billa Samuelse. Postup přípravy je velmi jednoduchý. Do větší sklenice na kostky ledu dávkujeme 4 cl Maker's Mark, 2 cl Apricot brandy, 1 cl citronové šťávy, 2 cl cukrového sirupu a přibližně 10 cl ledového nebo vychlazeného černého čaje. Jako ozdobu použijeme sezonní ovoce.

Koktejly připravil pan Ladislav Glaser, Zapa Bar Praha

 

 

maker

Reklama