Možná se vám někdy zdálo, že jste řídila auto, a vůbec nevěděla jak. Auto se ve vašich snech stává nepřítelem, kterého nemáte pod kontrolou. Dá se to nějak vysvětlit?  

car

Často jezdím ve snu autem, ale nikdy to není žádná pohodička. Vždycky se setkám s nějakým malérem v podobě selhaných brzd, kluzké vozovky nebo minimální viditelnosti. V nejlepším případě zastavím o nějakou překážku, auto je obouchané, ale já vyváznu se zdravou kůží.

V horším se ženu obrovskou rychlostí a přestanou mi fungovat brzdy. Řítím se v levém pruhu, zběsile předjíždím kamiony, uhýbám ostatním autům, silnice je úplně přeplněná a není kam uhnout. Mám pocit, jako by mě chtěli vytlačit ze silnice a přimáčknout na svodidla. Všechno se stále zrychluje a míhá kolem mě jako v šíleném akčním filmu.

Často se mi zdá, že řídím auto poprvé v životě a vůbec nevím, jak se ovládá. Jedu samozřejmě rychle, nejlépe z kopce a po ledě, takže si auto žije svým vlastním životem, já ječím, ale kupodivu nemám strach, což je úplně absurdní.

Nedávno se mi zdálo, že řídím a vůbec nic nevidím. Nebyla jsem slepá, ale nemohla jsem otevřít oči, jako kdyby mi víčka tížilo olovo. Podobný pocit jako když vás někdo honí, ale vy nemůžete utíkat, protože vaše nohy jsou jak závaží. Nejhorší na tom je, že v autě nejsem sama, ale vezu své děti. Ten pocit ohrožení a strachu o ně je děsný.

Možná si myslíte, že moc koukám na akční filmy, a pak se mi zdají tyhle automobilové sny, ale můžu vás ujistit, že podobný druh filmů opravdu nevyhledávám. Takže kde se to bere? Ptám se jako obvykle kolegyně a odbornice na sny, Míši Kudláčkové.

„Auto ve snu vyjadřuje tvůj momentální životní model. Jak ho ovládáš, jak ho máš pod kontrolou, jak ho řídíš. Může to být obecné, ale také se to může vztahovat k nějaké konkrétní záležitosti nebo situaci, kterou právě prožíváš. Ať už ve vztazích, v práci, nebo v rodině. Třeba děti v autě jsou jasným důkazem toho, že už se ti vymykají z rukou, a ty nemůžeš ovlivnit jejich další život. Hodně o tom přemýšlíš, a tím se zabývá i tvé podvědomí.“

Máš pravdu, můj život je poslední dobou strašně hektický a nabitý událostmi. Chtělo by to přibrzdit, urovnat myšlenky a dát věcem nějaký řád.

 

 

Reklama