ddi.jpg
Foto: Profimedia

V 80. letech princezna Diana oblékla odvážný outfit odrážející její osobnost. Skládala se z bílé plisované sukně, bílého svetru a silného cihlově červeného pásku – zkrátka perfektní kombinace pro chladné londýnské dny. Neutrální barvy celého oděvu byly zvýrazněny červenými botami, které ladily s páskem. A přesně tyto boty budou módním trendem období podzim-zima 2023.

Živý tón představuje vášeň a štěstí, stejně jako dotek sofistikovanosti. Princezna z Walesu tehdy absolutně neměla tušení, že udává trend. O čtyřicet let později tyto boty zazářily na prominentních přehlídkových molech značek, jako jsou Alexander Mcqueen, Alberta Ferretti, Courrèges nebo Blumarine.

FotoJetr-4-.jpg
Foto: Profimedia

Značka Blumarine se například na své přehlídce podzim-zima 2023 rozhodla pro boty se špičatou špičkou. Tento vzhled dokáže pozvednout společenské šaty, kalhoty i midi sukně. Courrèges předvedl pro změnu boty s hranatou špičkou. Alberta Ferretti zase vsadila ne lesklou variantu.

Ať už jde o nízké kozačky ke kotníkům nebo vysoké ke kolenům či až nad ně, chce to určitě odvahu a umět je správně zkombinovat. Když se vám to ale povede, můžete být dokonalou módní ikonou. 

FotoJetf-2-.jpg

Foto: Profimedia

Zdroje: Profimedia, Módní přehlídky Alexander Mcqueen, Courrèges, Blumarine

Reklama