bo1.jpg

Buďte trendy i s opravenými botami
Všechny doma máme boty, které jsou opotřebované, tu a tam mají nějaký flíček anebo se prostě začala odlepovat podrážka. A u dětí to platí dvojnásob, hlavně tedy s těmi podrážkami.

Máte doma divočejší princeznu, která se vzhlíží v mašličkách i třpytkách, ale botky od sandálků až po tenisky zvládne zpustošit lépe než dva kluci dohromady? Odlepenou podrážku přilepíte a hned poté hurá na krášlení. Můžete je natřít lepidlem, zasypat třpytkami, nechat zaschnout a staré tkaničky nahradit stuhou, která botkám dodá opravdový šmrnc. Parádní ultra třpytivé botičky slušivé k sukni i džínům už nebude chtít dát princezna z nožky.

bo2.jpg

Malý rošťák i teenager ocení designové prvky od látek, cvočků a korálků až po nášivky, stuhy, barvy i menší designové kousky dřeva, stavebnice, kovové prvky či řetízky. Zde se fantazii meze nekladou a inspiraci naleznete na internetu i sociálních sítích. Pokud sama hledáte nějaké elegantnější řešení k odřenému podpatku či pásku, můžete si vytvořit krásný vzorek z perliček, zlatavých nitek i zajímavých kamínků. Slepované pásky ozdobíte mašličkou z tylu, ale i lesklou či matnou stuhou. Na lodičkách se bude vyjímat krajka nebo vzorovaná látka. Zašlou slávu tak navrátíte všem oblíbeným botkám.

Trik je v použití náležitého lepidla i ve správné technice lepení

bo4.jpg

Nápad už by byl, fůra botek taky, takže nyní už zbývá jen zvolit správnou strategii. Ať už stačí slepit pouze podrážku zpět ke zbytku boty nebo se chystáte po vzoru Coco Channel na své mistrovské dílo neprůstřelné elegance, vždy boty nejdříve očistěte.

Boty a podrážky musí být čisté a suché, aby lepidlo působilo opravdu všude. Lepidlo naneste na obě lepené plochy a snažte se jej vetřít i do nejzazších míst, jež je potřeba spravit. Lepidlo nanášejte rovnoměrně. O to pevněji pak bude spoj držet.

Pár minut počkejte a pak k sobě pevně stlačte obě části. A když píšeme pevně, máme na mysli ultra pevně – jako když posilujete kvůli zpevnění horních partií. Pak botu nechte odpočinout. Pokud spěcháte, mělo by stačit pár hodin na regeneraci. Vždy je ale nejlepší nechat lepidlo schnout alespoň 24 hodin. To samé platí i pro lepení pásků, sandálků či dekorací.

bo3.jpg

6310811e653e6obrazek.jpgPomůžeme vám i s výběrem lepidla – myslete na to, že spoj mezi podrážkou a botou i přes svou pevnost musí být pružný. Aby vždy bota byla pohodlná, a navíc odolala rozlepení – což hrozí u sportovní obuvi, tanečních střevíčků, ale i u všech druhů často nošených bot.

Chemoprén Obuv od Pattexu lepí a pevně spojuje opravdu širokou škálu materiálů, takže s ním spravíte boty od kožených přes textilní až po plastové. Troufnout si s tímto lepidlem můžete i na dřeváky a přilepování kovových doplňků či flitrů. Spoje jsou po slepení pevné, ale zároveň pružné, aby vydržely dobíhání vlaku, vášnivé tango i hopsání na hřišti. Proto Chemoprén Obuv ocení i sportovci, královny večírků i maminky.

Mrkněte na další lepidla Pattex a jejich možnosti lepení na www.pattex.cz. 6310818b81ee2obrazek.jpg