Určitě mi dáte za pravdu, že o dovolené si chceme především odpočinout. Každý z nás má o odpočinku poněkud jiné představy a někdy je problém vybrat místo pro rodinnou dovolenou tak, aby vyhovovalo všem jejím členům.

 

Pokud se rozhodnete strávit letošní dovolenou třeba v Tunisku, máme pro vás skvělý tip na jedno nádherné a úžasné místo. Samozřejmě, že takových míst je v Tunisku mnoho, ale dnes vám představíme jedno překrásné letovisko – Hammamet Yasmin.

 

Leží přímo na břehu Středozemního moře a už na první pohled si zde budete připadat jako ve skutečném ráji. Nádherné domy, palmové promenády, všude čisto, klid a nad vámi blankytně modrá obloha a zářící slunce.

 

A každý si zde navíc může najít aktivity, které mu nejvíce vyhovují. Já jako žena jsem ocenila výborné zázemí hotelu. Ten, ve kterém jsem byla ubytována, se jmenoval Iberostar Belisare a poskytoval vše, po čem moje znavená dušička toužila.

Klid, pohodu, možnost všelijakých masáží, aerobic… to vše korunováno velmi příjemným personálem. Skutečně – od recepčního přes pokojské až po obsluhu v restauraci byla na velmi vysoké úrovni. Tunisané jsou velmi vstřícní a milí a v podstatě stále se usmívají. Pokud přijdete se svými dětmi, dostane se jim opravdu velké pozornosti. Tunisané jsou totiž svým výborným vztahem k dětem pověstní.

 

Možností, které většina hotelů nabízí, je ale mnohem více. Můžete si třeba zahrát tenis, navštívit golfové hřiště, využívat saunu, páru vnitřní i venkovní bazén. Řeknu vám, takové příjemné poleženíčko u bazénu se sklenkou koktejlu v ruce, to je opravdové pošušňáníčko.

Můžete si tak třeba odpočinout po výletě, který jste absolvovali. Tak jako já, když jsem relaxovala a vstřebávala zážitky z návštěvy Kartága. Ale o tom napíšu příště.

 

Dnes bych vám chtěla ještě představit areál, který se též nachází v Hammamet Yasmine a který bude doslova rájem pro vaše ratolesti. Karthagoland je totiž plný atrakcí, na kterých se vyřádí nejen vaše děti, ale troufnu si tvrdit, že i vy alespoň na chvíli zapomenete na dospěláckou důstojnost.

Až se do Karthagolandu vypravíte, nemusíte se bát, že byste ho přehlédli. Hned u vchodu se totiž potkáte s pěticí slonů v životní velikosti. A uvnitř už pak záleží vše na přáních vašich potomků. Projížďka na velbloudu, na koni, kolotoč, plavba lodičkou….Připravte se, že zde strávíte opravdu hodně času.

 

A až si budete chtít po tomto zábavné reji odpočinout, stačí přejít o kousek dál a navštívit Medínu. Ta sice není původní a historická, byla postavena až v současné době, ale její návštěva rozhodně stojí za to. Sama pro sebe jsem si toto místo nazvala jako „umělá historie“. A jakkoli jsem k takovým místům většinou skeptická, zcela upřímně a po pravdě říkám, že Medína v Hammamet Yasmine je prostě nádherná. Žádná umělá hmota! Kdepak. Všechno je velmi citlivě postaveno tak, aby celý dojem působil skutečně původně a vy jste měli pocit, že se nacházíte v místech, která za sebou mají celá staletí.

 

S mými přítelkyněmi jsme tuto Medínu několikrát během našeho pobytu navštívily, poseděly zde u sklenky výborného tuniského červeného vína a také zhlédly jakýsi malý festival, který se zde konal. Tradiční tance, hudbu…. nechyběli samozřejmě ani velbloudi a také kobry. Ty byly k mému velkému zděšení stočené do klubíčka a s hlavičkami vztyčenými nehnutě pozorovaly ten šrumec, který se kolem nich odehrával. Žádný plot, žádné ohrazení, nic. Jen dva kroky od nich stál fakír, který bedlivým okem pozoroval nejen své miláčky, ale také všechny, kteří vytáhli fotoaparát a chtěli si je vyfotit. To pak rychle přispěchal a dožadoval se bakšiše. Inu, i za takové věci se v Tunisku platí. Je to pochopitelné, pro toho fakíra je cvičení a předvádění hadů obživa. A za svou práci bereme plat asi všichni, že? :o)))

 

A málem bych zapomněla. Pláže, moře! Co k tomu dodat… užila jsem si i nekonečnou procházku po pláži s bílým pískem. Šla jsem a šla… .vlnky mi omývaly kotníky, sukni jsem měla dole celou zmáčenou… a bylo mi prostě nádherně. V tu chvíli neexistovaly žádné starosti, problémy, nikde na mě nečekaly žádné povinnosti. Byla jsem jen já, šumící moře, modré nebe, v dáli plachetnice…. a moje bosé nohy v písku….

 

Příště vám napíšu, jak jsem coby zarytá milovnice historie navštívila Karthago, jak jsem se tak trošku dojala při návštěvě městečka Sidi Bou Said, kde se točil film Angelika a sultán a co mě zaujalo v městské hromadné dopravě v hlavním městě Tunis.

 

Více informací nejen o Tunisku najdete na www.fischer.cz.

Nabídka je opravdu lákavá! Do Tunisu můžete letět již za 7 990,- Kč!

Nabídku hotelů najdete ZDE