Procházky po lese, sbírání hub, mlsání malin a jahod. To je balzám na nervy. Ale jen do chvíle, než děti objeví borůvky a v zánovních tričkách a kalhotách se s hurónským křikem vrhnou do borůvčí. Ano, borůvky jsou plné vitaminu C, posilují imunitu, mají protizánětlivé účinky. To si stále dokola opakujte večer v koupelně, kde budete odstraňovat následky odpoledního nájezdu do borůvkového ráje. Následky na oblečení jsou nedozírné!

 

Pro skvrny od borůvek nemusíte ale chodit jen do lesa. Můžete si je vy nebo vaši blízcí jednoduše opatřit kdykoliv, když si pochutnáváte na borůvkovém koláči, kompotu nebo džusu. Zaručené domácí recepty radí namočit ihned skvrnu do studené vody a nalít na ni 3% roztok peroxidu vodíku. Ještě účinnější je nechat odležet zamazaný kousek oblečení v kyselém mléce, případně skvrnku postříkat šťávou z citronu, navlhčit ji a posypat kyselinou citrónovou v prášku. A co když tohle všechno zrovna nemáte po ruce? Nebo co když to na vaši skvrnu nezabere?!

 

Spolehlivý přítel

Jistě, babské rady mají něco do sebe, ale nechcete vsadit na jistotu? Stačí si koupit Persil Gold Plus a máte vyhráno. Unikátní receptura pracího prášku obsahuje totiž kombinaci těch nejúčinnějších látek, které spolehlivě odstraňují odolné skvrny nejrůznějšího původu, od mastných až po pigmentové. Pokud narazíte na odolnou skvrnu od borůvek, stačí jen zvýšit doporučenou prací dávku ze 100 g na 150 g a můžete se spolehnout, že vyndáte z pračky oblečení dokonale vyprané!

 

Neexperimentujte a vsaďte na jistotu, Persil Gold Plus od společnosti Henkel je váš účinný přítel a bojovník proti skvrnám, který nezklame! A navíc již nemusíte kupovat žádný další speciální odstraňovač skvrn.

 

Více o Persilu najdete na www.persil.cz

Reklama