Milá redakce, zde je můj příspěvek….

…nedávno jsme se s přítelem přestěhovali do nového bytečku v domečku. A jak už to bývá, je každý zvědavý. Očekávali jsme útoky příbuzných, kamarádů, známých prahnoucích po „exkurzi“. Byla jsem z toho docela na nervy. Ani jsme se v tu dobu kvůli pracovnímu vytížení neviděli, resp. potkávali ráno a večer mezi dveřmi, a když už jsme konečně mohli strávit jedno odpoledne jen tak spolu, ohlásila se nám návštěva. A návštěvě přece musíme nabídnout nějaké to pohoštění (vlastní výroby) ke kávě… a tak jsem zahájila „pečení“. Říkala jsem si, že to přece není nic složitého, vždyť jsem kynutou buchtu s borůvkami dělala už tolikrát… jenomže to bylo vždy za asistence (byť malinkaté) mojí drahé matičky. Trošku jsem se výsledku obávala – první buchtu mamky prý musely sezobnout slepice.

Před prvním použitím jsme museli troubu vypálit, zasmradili jsme si tím celý byt. Pak jsem zjistila, že nemám kvasnice. Naštěstí jsem si je pár dní předtím pořídila v prášku, pro případ nouze. A taky mi chyběla mouka na drobenku. Nahradila jsem ji dle možností.

Pak jsem ten zázrak strčila do trouby a čekala. Borůvková buchtička byla výborná… měli jsme z toho oba radost. To odpoledne jsme pohostili 3 návštěvy… tento víkend se chystám péct znovu.

 

Hezký den přeje

MirkaK


Milá Mirko, děkujeme za článek. Já sama peču docela ráda, ale čas na to mám minimální. Jednou se mi stalo, že jsem chtěla pohostit návštěvu a zapomněla jsem dát do těsta prášek do pečiva. Výsledek byla asi centimetrová sražená placka. Návštěvě jsem nabídla slané tyčinky. 

Krásný den a přijemný víkend plný pečení!!!

Dnes si píšeme o tom, jak jste vy, nebo lidé vám blízcí, šikovní. Pochlubte se tím, co jste vytvořila, jak se vám podařilo zrekonstruovat byt, vypěstovat kytičku masožravku nebo něco upéci. Prostě vším, na co jste hrdé.

A mnohé z vás za to odměníme drobnými dárky... jako Stes.

Posílejte nám své chlouby na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Reklama