Jako druhá se připravila na start soutěžící Borůvka. Soutěžila o titul, který je všeobecně známý, jen ta pravidla a samotný průběh soutěže byly poněkud kuriózní.

Zdravím redakci i čtenářky
Já jsem velice soutěživá, jsem pro každou srandu, jenže většinou to jako jediná odskáču, jako na konci deváté třídy, když jsme měli závěrečný večírek na rozloučenou, který se konal ve školní tělocvičně.
Předsedkyně třídy Majka Podolanová se dohodla s kaňourem třídy Tondou Sečkářem, že v pauze mezi ploužáky od Schelingera a trdlovaček od Michala Davida bude v soutěži zvolena třídní Královna krásy.
Hlasování bylo velice originální a probíhalo už týden dopředu. Žádná porota slizounů, ale papírová krabice s přilepeným víkem a do ní jsme všichni hodili lístečky s dívčími jmény. Každý mohl hodit jenom jedno jméno.
Holky házely většinou to svoje, ale já ne, já jsem objektivní. Vím, že jsem byla vždycky ze všech nejtlustší, k tomu pár dioptrií a tak jsem spravedlivě napsala kamarádku Jarku, která měla sice prsa po tatínovi, ale byla moc hezká.

Na večírek jsme pozvali také naši třídní, zástupkyni a pana ředitele. Zástupkyně se omluvila, že nemůže, ale třídní přišla a ředitel slíbil, že přijde později.

Zábava byla v nejlepším. Chlebíčky, cola, do které si kluci tajně přilévali víno, ploužáky tělo na tělo, napětí sílilo, u kluků v kalhotách a u holek v hlavách, která je asi ta nejhezčí.

Pořád jsme čekali na pana ředitele, že to přijde slavnostně vyhlásit, ale asi měl také napětí a zdržel se v kabinětě u naší nové paní učitelky, takové vyschliny, která se vrátila po mateřské. Třídní se uvolila, že pro něho zajde. Sotva za ní zaklaply dveře, jeden ze spolužáků navrhl, ať se na to kdo vyhrál podíváme už teď, bez ředitele.

Předsedkyně Majka se chvilku zdráhala, ale pak krabici otevřela. Jaký byl výsledek? Všechny spolužačky po jednom hlasu, to jak si psaly samy sebe, kamarádka Jarka měla hlasy dva, jeden co si napsala sama a druhý ode mě, a já... jsem měla hlasů 15! Přesně tolik, kolik bylo kluků v naší třídě.
Majka zrudla vzteky, holky se tvářily naštvaně, ale kluci jásali: do plavek, do plavek, skandovali. S tím jsem teda nepočítala. Ale Tonda, kterého jsem celých devět roků tajně milovala mi přinesl víno s colou a povídá: „Borůvko, přece se nenecháš prosit.“
Kamarádka Jarka na mě: „kašli na to, jsou to blbci,“ale dychtivý pohled Tondy a naštvaný pohled předsedkyně Majky, která si myslela, že má vítezství v kapse, mě naopak uvrdily v pokračování.
Dostala jsem korunku na hlavu a začal striptýz.
Z magnetofonu se linulo : Zpívám ptákům a zvlášť holubům..., a já jsem deváťáckým ptákům a holubům mezi tělocvičnými kozami předváděla ty svoje.
Holky v čele s Majkou stály jak přibité: „ta je tak trapná“... zaslechla jsem, ale kluci šíleli. A když sranda tak pořádná, a tak rup, háček dolů a už jsem odhazovala silonovou podprsenku Tondovi přímo do náruče. „Jsi nejlepšíííííí“, křičeli kluci a já jsem za zamlženými brýlemi viděla jejich vlnící se siluety. Najednou se vlnit přestali, ztichli a ve dveřích tělocvičny se objevila naše třídní s brunátným panem ředitelem. Ten jen zalapal po dechu a jistojistě v tu chvíli zalitoval, že si nezačal radši se mnou, než s tou mladou vyschlou učitelkou po mateřské dovolené.

Nasadila jsem si brýle a podrsenku, večírek skončil, volba Královny krásy jakbysmet a já a Tonda Sečkář jsme vyfasovali na konci deváté třídy dvojku s chování. Doma jsem to pěkně schytala, ale stálo to za to, protože ještě dlouho mi Tonda při jakékoliv příležitosti nezapomněl říct: „ale fakt jsi tehdy měla pěkné ko... „ Ach jo, kde jsou ty časy.
Borůvka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________________

Borůvko, dodatečně blahopřeji k vítězství v soutěži Královny krásy. :)) A nezoufejte, jestli už je nemáte tak krásné jako na konci devítky, máte jistě i jiné přednosti.
Děkuji za super příspěvek a pozdravujte Tondu :)
Saša

Téma dne 27. února 2012: Soutěže a soutěžení

O tom, že jste Ženy-in soutěživé, není pochyby. Ale byly jste takové vždycky? A jsou takové třeba i vaše děti?
Soutěžit se dá různě a ve všem.
Ve sportu, v přízni o druhé pohlaví, v pomyslné soutěži s někým, v soutěži sama pro vlastní uspokojení, nebo i v soutěži o výhry.

  • Vyhrály jste někdy něco v soutěži? A teď nemyslím jen výhry u nás, na Ženě-in.
  • Soutěžíte ráda?
  • A v čem nejraději?
  • V soutěžích fyzických nebo psychických?
  • Soutěžily jste jako malé děti?
  • Soutěžily jste rády?
  • Vzpomeňte na nějakou kuriózní soutěž i výhru.
  • Pochvalte se, anebo naopak postěžujte si.
  • A co rodina a známí ve vašem okolí?
  • Šly byste soutěžit třeba i do televize?

Vše o soutěžích a vašem nadšení či naopak nic neříkající disciplině lidského chování, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním zajímavým dárkem: po soutěži se můžete natřít masážním olejíčkem a obléknout se do saténového tygřího župánku :)– viz výhra.

olej

zupan

Reklama