Dnešní téma zaujalo i čtenářku Borůvku. Jakpak by ne, když má bratra hasiče, neboť jak známo - hasičské plesy patří k těm nejvydařenějším. A co teprve když se spojí s plesem maškarním :) Více již v prvním veselém příspěvku.

Milá redakce
Zas téma, ke kterému mám co napsat. Zvířátka jsem vynechala, protože mě by pokousala i rybička v akváriu a v pátek už jsem to nestihla, to je mi moc líto, protože to bylo moc pěkné téma - zapomenuté památky, já jsem taky taková zapomenutá památka. Na každém plese stojím v rohu jak antický sloup.  Ale plesy a zábavy mám ráda, protože jsem sestra člena hasičského sboru, o kterém jsem tady psala už mockrát.Pořádají tu všechny plesy a pomáhá jim ještě sestra starosty, která je shodou okolností  manželkou velitele hasičského sboru a stará se u nás o všechno kulturní i nekulturní dění.

Plesy bývají žně hlavně pro naši sousedku, která je kadeřnicí a už měsíc dopředu má sešit s narvanýma objednávkama. Polovinu vesnice pak nejde na plesech poznat, protože Maruna má hlavu fialovou, Helča červenou, Pavla vypadá jak beran, Jitce hoří vlasy ještě na sále a krásná dlouhovláska Jarmila to má od holičky tak zpinděné,  že si to nakonec musí ostřihat na kluka a její manžel pak prohání na plese jiné krásky s dlouhýma vlasama (holky, omlouvám se, ale je to pravda).

Kvůli neustálému nedostatku peněz v místní pokladně, protože starosta má zase nové okna, novou střechu a novou milenku, se na konání plesu většinou konají sbírky, nejvíce samozřejmě přispívají příbuzní hasičů, kteří pak mají vstup zdarma, takže se na vstupenkách nic vydělá, ples je prodělečný  a další rok se musí vybírat znovu a tak je to dokola.
Vloni to ale pořadatelé vymysleli šalamounky. Spojili dva plesy v jeden. Hasičský a maškarní! Masky byly opravdu „originální“, kam se člověk podíval, všude samí hasiči, ženy pak byly většinou labutě nebo princezny. Teda spíš připomínaly divoké kachny a ježibaby. (ženské, omlouvám se, ale zase je to pravda)

Já jsem zavzpomínala na svoje dětské léta a zvolila kostým muchomůrky červené. Sukýnku jsem měla z červeného praporu, který zbyl v klubovně, stačilo jen odstřihnout srp a kladivo, s kloboučkem mi pomohla maminka, která se po celou dobu chytala za čelo, že jak jsem stará, tak jsem blbá, bílou halenku mi půjčila kamarádka, bílé punčocháče jsem nesehnala, protože se v mojí velikosti nevyrábí, tak jsem si vzala černé, síťované.
V této originální masce jsem se pak postavila do řady společně s pěti zajíčky Playboy, místními  rádodajkami.  Ale zatímco oni byly neustále v jednom kole, pro mě kdyby si nepřišel můj zlatý táta, (brácha prý s přestárlou muchomůrkou tancovat nebude), tak kdyby tatínek nepřišel, než se sám nacucal jak houba, tak bych si asi nezatancovala.
Ale stejně mám plesy moc ráda, když jsou totiž všichni na parketě, tak u výčepu je volno a náš pan hospodský má houby rád. :)

Borůvka

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

_____________

Ale muchomůrka červená je přece jedovatá... Ale to Vy rozhodně nejste. Máte správnou vyřídilku a neutuchající smysl pro humor. Děkuji za veselý příspěvek a pište častěji, nejen když je hasičský bál :)
(a kdy vůbec bude ten letošní ??)
Hodně štěstí při výběru masky :)
Saša

Tématem dnešního dne jsou: plesy, bály, taneční zábavy

 • Máte ráda plesy?
 • Chodíte na plesy?
 • Jaké ovládáte společenské tance?
 • Chodila jste do tanečních nebo do nějakého jiného tanečního kurzu?
 • A co vaši taneční partneři?
 • Vzpomenete si ještě na svůj úplně první ples či taneční zábavu?
 • Našla jste tam toho pravého?
 • Probíhají v místě vašeho bydliště plesy?
 • A co klasické taneční zábavy?
 • Chystáte se na maturitní ples svých dětí?
  (nebo už proběhl?)
 • Chtěla byste se někdy podívat třeba na ples do Vídeňské nebo pražské Státní opery?
 • Myslíte, že jsou plesy stále v kurzu, nebo dřív byly častější?
 • A co plesy maškarní :)

Všechny plesové a taneční historky, včetně fotografií - pište a posílejte na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu tanečnici odměním příznačnám dárkem. Před plesem se osprchuje luxusním sprchovým gelem GRANÁTOVÉ JABLKO, vlásky si umyje kvalitním šamponem GLISS KUR a ten přívěsek se smajlíkem, ten si k plesovým šatům raději nedávejte. Ten posílám jen tak pro štěstí :)

darecekk

Reklama