Jsem ráda, že jsem se dnešním tématem trefila i do vkusu Borůvky. Horší už je to s vkusem její maminky. Více v dalším veselém příspěvku.

Milá redakce
Ještě než začnu psát, tak pro všechny ženyIn malý vzkaz: dočkejte času jako husa klasu :)
Teď ale k tématu teplo nebo frajeřina. Pěkné téma.
Narodila jsem se v zimě, prý ten rok obzvlášť přituhovalo. Já si to nepamatuju, ale teta říkala, že kdo se chtěl na mě podívat do kočárku měl smůlu, protože moje starostlivá maminka na mě naházela snad i kožešinové předložky.

Můj pradědeček nosil kožich dubeňák, který nesundal ani v létě. Když zemřel, byly mi asi dva roky, moc si ho nepamatuju, ale na každých fotkách z tohoto dětského období jsem pak v zimě vyfotěná v malém dubeňáku. Maminka totiž z toho jeho nechala ušít dva malé. Jeden pro mě a druhý pro bráchu. Byl takový divně skvrnitý, teda ten kožich, ne brácha, asi od toho, jak děda pořád posmrkoval, ale to maminka neřešila,hlavně že bylo dětem teplo. Chudák bratr v tom kožichu vypadal jako pantáta Bezoušek v mladším vydání.

V pubertě se zimní módě naší maminky vzepřel, mě se to nepodařilo, protože jsem prý holčička a nesmím si nachladit vaječníky.Ty mě skoro celou školní docházku zahříval Bertíček, Josífek, Jaroušek, Filípek a Mazlíček. Aby nedošlo k omylu, jedná se o zavražděné králíčky, které jsem si vždycky pojmenovala a když už konečně začaly slyšet na svoje jméno, buch - tátovi do talíře a Borůvce na vaječníky. Je fakt, že jako školačce mi nikdy nebyla v zimě zima, akorát jsem vypadala vedle značkových a péřových bund svých spolužaček jako blbec. Králící už dávno vyšli z módy, ale to maminka opět neřešila.
Nejhorší období mého života nastalo,když jsem šla do učení. Maminka mi po zákeřné domluvě s Ježíškem nadělila pod stromeček, a rovnou, že to mám i k narozeninám, dámský kožich. Dodnes nevím z čeho byl, vím jen, že když jsem si ho oblékla, vypadala jsem jako kombinace bobra s Yettim. „Bobra“ jsem měla sice v teple, ale všiml by si mě opravdu jenom ten Yetti. Asi ho maminka vyhrabala v nějakém divadelním fundusu, opravdu nevím. Měla jsem ho až po kolena a když jsem se v něm špacírovala po vesnici, mohla jsem rovnou zahájit masopust.

V osmnácti letech jsem se maminčiným módním výstřelkům vzepřela i já a zařekla jsem se, že už nikdy v životě na sebe nedám kožich. Budiž, maminka souhlasila, byla jsem nejšťastnější člověk na světě. Jenže moje radost z nošení ryflí a vietnamských, zaručeně pravých teplých šusťákových bund byla narušena novou aktivitou maminky, a to pletením šál. Běda, když se někdo opovážil jít v zimě ven s holým krkem. To jsme schytali všichni, včetně kurážného táty. Ten ale pletení šál přijal s povděkem, protože na dráze kdysi fasovali takové šedomodré šály a když si je sundával z krku, vypadalo to, že se chtěl den předtím oběsit. Kousaly jak potvora, já myslím, že i z tohoto důvodu začala jeho milující žena pléct heboučké domácí šály.
Poprosila jsem maminku,jestli by mě neupletla dlouhou červenou šálu, protože jsem jeden čas ulítavala na červené barvě. Mamince se rozzářily očka a pletla a pletla, šála měla snad čtyři metry. Jenže jí se asi zdála ta červená barva moc jednotvárná a tak mi tam z dobré vůle připletla na každý konec bílé pruhy. Šála byla krásná a já s ní hodně frajeřila, až do té doby, než jsem si ji vzala na výlet do Prahy. Zrovna bylo nějaké utkání Sparta - Slávia a já se s tou svojí „slávistickou šálou“(to mi došlo až tam) připletla na Václaváku mezi sparťany. No co vám budu povídat. Domů jsem se vrátila s holým krkem a bez šály.Maminka řádila jak tajfun a dala se do pletení svetrů a rukavic. Pánbůh s námi a zlé pryč. Asi nebudu v zimě vůbec vycházet ven.

Borůvka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Borůvko, přes slzy smíchu nevidím. Dneska jste se fakt rozepsala a doufám, že svým příspěvkem rozehřejete čtenářky stejně jako nás tady v redakci :))
Děkuji za super příspěvek a pozdravujte maminku :))
Saša

 

Téma 10. února 2012: Teplo, nebo frajeřina?

  • Umíte se obléct, když je venku opravdu velká zima?
  • Litujete někdy toho, že jste si nevzala čepici, punčocháče, šálu, jinou bundu, prostě teplejší oblečení?
  • Převládá u vás frajeřina v oblékání?
  • Anebo převládala a s přibývajícím věkem odešla?
  • A co vaše děti, pokud jsou už velké, používáte ono známé: obleč se pořádně, bude ti zima?
  • Je vám jedno, jak vypadáte, hlavně, že je vám teplo?
  • Nebo musíte být za každou cenu in – zima, nezima.
  • A přidejte i to, zda nosíte čepice, kapuce, šiltovky, šátky anebo nic.
  • Prostě pište o tom, jak chodíte v mrazu oblékané.
  • Věřím, že řada z vás umí být oblečena elegantně a ještě je vám i teplo.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěknou, teplou, huňatou šálu

darek

Reklama