O historku z mládí se s námi podělí prostřednictvím příspěvku čtenářka s nickem Boros. Dnes ji posun času nevadí, neboť pracuje v nepřetržitém provozu s nepravidelnými směnami.

Změny času mi nijak nevadí. Ani tam, ani zpátky. Možná je to tím, že dělám v nepřetržitém provoze s nepravidelnými směnami. Ale čas se mění od mých 13 let a ani dřív mi to nijak nevadilo.

Příhodu mám z dob svého mládí, když jsme studovala na gymnáziu ve 2. ročníku. Na podzim, když se čas měnil zpátky, jsme to doma nějak nezaregistrovali. Neměli jsme televizi, venku bylo hezky a pracovali jsme celou neděli na zahrádce, večer jsme si ani nepustili rádio, prostě jsme to zasklili. V pondělí jsme měli od 7,00 hodin nějaká praktika- mimořádně, vždycky trvala 2 hodiny a tak jsme chodili na 7. Říkalo se tomu mínus první hodina a začínalo se v 7,00. tak já ráno vyletěla z postele, šup tašku a hurá do školy.

Před školou nikdo nebyl a já zpanikařila, že jsem přišla pozdě (MHD si jezdila, jak chtěla), přestože jsem měla na hodinkách teprve 6,50. Navíc škola zamčená. Vůbec mne nenapadlo, že je to divné a zazvonila jsem na školníka. Školník (shodou okolností to byl nejstarší bratr našeho spolužáka) se vypotácel sice poněkud neupraven, rozvrkočen (ale ne v pyžamu, v nějakých teplákách) a jal se mi spílat, že si z něj nemám dělat srandu, že proč otravuju slušné lidi. Práskl dveřmi a dost.

První, co mne napadlo, že praktika odpadla a nikdo mi nezavolal. Pak jsme zauvažovala, jestli je vůbec pondělí, ale že by se snad měnil čas, to mne nenapadlo. Trčela jsem před školou a když se blížila „osmá“, začali přicházet spolužáci. Asi jsme vypadala dost zvláštně, když jsem se každého ptala, kolik je vlastně hodin. No, vytrestala jsem se sama, ale asi po 14 dnech náš spolužák říkal, že byl u bráchy a že bratr strašně zuřil- prý :“konečně si mohu tu jarní hodinu dospat a nějaký ….., co nezná hodiny, mne vytáhne z postele, že chce jít do školy“.

Musela jsem se smát a rozhodně jsem nepřiznala, že jsem to byla já. Když jsem to říkala doma, že jsem místo na 7 šla do školy na 6, říkala mi maminka, že jak si ráno pustili rádio, došlo jim to, ale už neměli, jak mi dát vědět, už jsem byla pryč.

Boros

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

A věřím, že na jiných místech republiky vás bylo tou dobou před školou, a nejen tou dobou, i v jiných letech – víc.
Přiznám se, patřila jsem k nim :)
Pěkný příspěvek, děkuji za poslání.
Saša

Téma dnešního dne: Změna času ze zimního na letní

  • Vadí vám změny času nebo je vám to úplně jedno?
  • Máte nějaké psychické či fyzické problémy?
  • Jak se vám vstává?
  • Který čas vám vyhovuje lépe? Zimní nebo letní?
  • Zaspala jste někdy při změně času, která bude teď?
  • Jaký je váš názor? Je to „kravina“ nebo věc prospěšná.
  • Pokud prospěšná, podle vašeho názoru – proč?

příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem, vlasovou kosmetikou Taft.

TAFT

Reklama