Těmito slovy začíná příspěvek od čtenářky s nickem Boros. Její muž je však nejen vybíravý, ale bohužel má i častý zdravotní problém. Více se dozvíte po kliknutí.

Mám strašně vybíravého muže. Totéž si on myslí o mně. Oblíbená jídla máme totiž naprosto opačná. Navíc on je rozmazlený jedináček, kterému maminka podstrojovala (a já to v životě tak neuvařím- jednoduchý recet- „tak si řekni babičce“), takže se opravdu nezapře, aby jedl to stejné, co ostatní u stolu. Bohužel, děti to vidí a je to to stejné- kluk je na sladké (po mně), holka na maso (po něm) a ta třetí je tak napůl. Občas jíme každý něco jiného.

Manžel má ovšem velký zažívací problém- tedy spíš jeho okolí mám velký problém. Veškeré jídlo ho příšerně nadýmá. Doslova a do písmene, prdí, kudy chodí.  Kdyby se napil vody, tak bude po ní prdět. Ke všemu má ještě jako svá oblíbená jídla fazole, zelí, hrách, brokolice, česnek, květák, brokolici, kromě sóji snad všechna nadýmavá jídla., včetně česneku.

A miluje čerstvý kváskový chleba. Nedělá mu problém najíst se kdykoli, ráno, večer, před spaním apod. Copak o to, mně by taky nedělalo problém se najíst, ale já se aspoň snažím, abych jedla aspoň trochu zdravě, a snažím se nejíst po 18,00 hodině.

On ne, takže už je doslova jako koule a přescent. Sice tvrdí, že by rád zhubnul, ale když se například pustí do čipsů, nestačí mu dva, ale sní celý pytlík. Tvrdí, že to chce hlavně pohyb a jídlo je až na druhém místě.
Co nadělám, on bude mít problémy s tloušťkou. Spíš bych uvítala, kdyby podstoupil nějaké vyšetření, jestli mu něco nechybí, nějaký trávicí enzym, protože to nadýmání je čím dál tím horší.

Boros

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

__________________________________

Ono to nadýmání může být opravdu závažný problém, já bych to nepodceňovala, může to být zánět střev…,  cokoliv.
Manžel by měl jíst hodně bílé jogurty, ty pročisťují střeva a nadýmání se zlepší. Ale nesmí si je dávat s čipsami :)
Děkuji, že jste napsala, dobrý tematický příspěvek.
Mějte se hezky a hodně trpělivosti.
Saša

Téma dnešního dne: Stravovací návyky vašich mužů

A ať se nejedné o téma pochmurné, můžete ho pojmout klidně i formou humornou. Jak budete chtít.  

 • Napište nám, zda ten váš vyjídá ledničku
 • Který čas je u něj nejobvyklejší?
 • Co má tak nejraději?
 • Dokáže se najíst v klidu?
 • Jaké si přinesl z domova stravovací návyky?
 • Sní všechno, co uvaříte?
  Případně když vaří on sám, je strava vyvážená?
 • Měl váš muž nějaké závažnější zdravotní problémy se zažíváním (a řešil je)?
 • Anebo třeba máte doma vzorného muže, který naopak usměrňuje vás?
  Tím lépe!

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

knihaaaa

Reklama