Tak touto větou začíná zajímavý příspěvek od čtenářky s nickem Boros, která nám popisuje, jak to bylo s vysvědčením i s volnými dny dřív.

Jaké to je vysvědčení, jenom nějaké výpisy. Za nás se dávalo skutečné vysvědčení, pěkně 31.1. poslední hodinu, ať byla, kolikátá chtěla, klidně i odpoledne. Další den jsme ho museli donést zpátky a v žákajdě podepsanou větu:“viděli vysvědčení“. 

Žádné pololetní prázdniny, až jarní. Prostě 2 měsíce letních, Vánoce, jak vyšlo, 22.12., se šlo ještě do školy a 3.1. už zase do školy a týden jarních. A hotovo.

A pracovní soboty, co druhý měsíc a v tom měsíci, kdy nebyla, se chodilo na národní směny nebo něco jiného povinného. Jak jsme remcali….maminka říkala, že ona měla všechny soboty, že se máme dobře. A babička nám tvrdila, že oni ve škole měli volný čtvrtek, v sobotu se šlo do školy a v neděli do nedělní školy na náboženství a že jí ostatní záviděli, že nemusí.

Moje děti remcají a to mají podzimní prázdniny 2 dny, vánoční (letos obzvláště dlouhé), jeden den pololetních a hned nám tu navazují jarní a ještě velikonoční.
O pracovních sobotách se jim může leda zdát. A to ještě dneska měli v jedné škole sice výuku, ale jen 3 hodiny a ve druhé divadlo. Před Vánocemi to stejné- v jedné škole místo vyučování vánoční večírky a ve druhé kino. Vždyť kdy se ti studenti vlastně mají učit?
To jim opakuju každý rok, že co neudělají do Vánoc, to mít nebudou, ale je to, jako hrách na stěnu házeti.

Pak se divíme, že ani ty známky nejsou jako za nás, když to stihne 2 písemky a 2 vyvolání….. Čekám, kdy se bude vysvědčení posílat mailem, známky jsou stejně na webových stránkách školy a třídní schůzky jen ve čtvrtletí.

Nějak mám pocit, že to všechno upadá..

Zato já jsem zimní semestr skončila se samýma jedničkami.
Hurá. Boros

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________-

Gratuluji k samým jedničkám, jistě jsou zasloužené. Příspěvek se mi moc líbil, spoustu věcí z minulosti jsem nevěděla, třeba ty volné čtvrtky a v neděli náboženství. Zase jsem o něco chytřejší.
Děkuji, že jste napsala, mějte se moc hezky.
Saša

Téma dnešního dne: Pololetní vysvědčení

  • Jaké bylo pololetní vysvědčení vašich dětí (vnuků)?
  • Pokládáte pololetní vysvědčení za stejně důležité jako to na konci školního roku?
  • Je (byl) pro vás včerejší den jako každý jiný?
  • A co říkáte na volno, které děti ve škole mají? Nezdá se vám, že je ho každým rokem čím dál víc?
    (uvítám i příspěvek od nějaké paní učitelky)

Tematické vzpomínky i příběhy ze současnosti pište na redakční e-mail:redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme dvěma pěknými knihami: z nakladatelství JOTA: románem Vyvolená a z nakladatelství MOBA: historickými povídkami: Msta písecké panny

knihyyyyyyyyyyy

Reklama