Většina z nás přebírá uklízecí návyky od předchozí generace a často se brání tomu vyzkoušet něco nového. Technologie se ale neustále zdokonalují a vše, co jste měli doposud zažité o úklidu a úklidových pomocnících, již většinou neplatí.

Mýtus č. 1 - Akustěrka je příliš těžká do ruky

Mytí oken se od dob našich babiček výrazně změnilo. Za pomoci novin a octu či jelenice jistě dosáhnete požadovaných výsledků, ale proč si neušetřit čas i vynaložené úsilí. Přizvěte na pomoc akustěrku, která jedním tahem okno vyčistí a vysuší. Dávno neplatí, že akustěrky jsou do ruky těžké. Kvalitní přístroje jsou nejenom lehké, ale i pohodlné při manipulaci. Jejich hmotnost se běžně pohybuje kolem půl kila.

akustěrkou Kärcher WV 5 Premium

Tip:

Vynikajících výsledků čistění dosáhnete během chvilky s novou akustěrkou Kärcher WV 5 Premium, která je vhodná na velké skleněné plochy, ale i pro hůře dostupná špaletová okna. Stejně dobře si poradí s údržbou nejrůznějších hladkých povrchů v koupelně i kuchyni. Pomocí šikovného teleskopického nástavce umyjete i střešní okna. Akustěrka je velice lehká a díky měkčím prvkům na rukojeti i praktická a ergonomická. Akustěrky Kärcher v posledních letech obsazují nejvyšší příčky úspěšnosti. Podle testů evropských magazínů v kategorii čističů oken obsadily prvních 7 míst z nejúspěšnějších patnácti, jak uvádí web ktery.cz.

Mýtus č. 2- Malý vysavač = malý výkon

Nenechte se zmást pouhými rozměry, protože i malé vysavače mohou svým výkonem a výsledky směle konkurovat klasickým velkým vysavačům. Lidé mají tendenci zaměňovat příkon s výkonem. Vysoký příkon přitom neznamená vysokou účinnost sání. Příkon značí množství energie, kterou musíte do přístroje vložit a udává pouze energetickou náročnost zařízení. Oproti tomu výkon vysavače, který má na výsledek vysávání největší vliv, je dán mnoha různými parametry - motorem, podtlakem, objemem vzduchu, ale také ergonomickou hubicí se správným odporem vzduchu, stavem a kvalitou filtru. Neznamená tedy, že malý vysavač je málo výkonný.

vysavač Kärcher VC 2

Tip:

Takovým příkladem malého avšak silného vysavače, je maximálně výkonný vysavač Kärcher VC 2. Díky systému třívrstvého čištění vzduchu zanechává VC 2 čisté nejen podlahy, ale také vzduch v místnosti. Vysavač využívá vliesové filtrační sáčky, které po naplnění jednoduše vyhodíte. Šikovný uzávěr sáčku umožňuje rychlou a bezpečnou výměnu tak, abyste se nedostali do styku s nečistotami. Extrémně čistou péči zajistí HEPA filtr, který zachytí až 99,95 % nahromaděného prachu a mikročástic. Praktickým detailem uvnitř vysavače je úložný prostor na příslušenství, které tak máte vždy pohodlně a rychle po ruce.

Mýtus č. 3 - Bez chemie se bakterií a špíny nelze zbavit

Při běžném úklidu jste zvyklí používat nejrůznější chemické přípravky. S parními čističi Kärcher se však zcela obejdete bez drahých chemických čisticích prostředků. Parní čistič pracuje pouze s vodou a dezinfikuje pomocí páry. Jejich výhoda spočívá  v jejich multifunkčnosti. Využít je můžete k čistění nejrůznějších ploch i povrchů v koupelně, kuchyni či obývacím pokoji – odstraní 99,99 % všech bakterií běžně se vyskytujících v domácnostech. Parní čističe zajišťují hygieničtější prostředí a vyšší čisticí výkon než běžné manuální způsoby čistění s použitím čisticích prostředků.

vysavač Kärcher VC 2

Tip:

Parní čistič SC 5 zcela bez chemikálií vyčistí až 99,99 % běžných bakterií na tvrdých plochách v domácnosti. S vhodným příslušenstvím mohou být dokonale čisté dlaždice, varná deska i digestoř stejně, jako nejužší spáry. Díky tlaku páry 4,2 bar je SC 5 nejsilnějším parním čističem své třídy. Díky funkci Vapo Hydro je vhodný i pro odstranění odolných nečistot: díky přívodu proudu horké vody se nečistoty pohodlně rozpustí a odplaví. Funkce pára nonstop zajišťuje účinné a nepřetržité čištění.