Olivový olej, vinná réva jsou spolu s pšenicí základem naší zděděné středomořské kultury.

 

Víte, že i olivový olej je zcela přírodní produkt?

Existují desítky druhů a původů olivového oleje. Stejně jako víno, i olivové oleje se degustují a klasifikují, mají své pozitivní charakteristiky i své defekty. Pozitivní atributy, které olivový olej vyzdvihují, jsou například příjemná hořkost, sladkost, ovocná chuť, chuť po mandlích.

Olivové oleje se používají  podle druhu jídla a příležitosti.

 

Olivový olej dnes překračuje naše hranice s pasem zdraví a dobré chuti. Odvážně proniká do naší středoevropské kultury, našich restaurací, obchodních domů, našich domovů. Zdá se, že všichni jsme si uvědomili, jak je zdravý a lahodný.

Dnes vás chceme seznámit s tím, jak správně vybrat a využívat všechny kvality, které olivový olej nabízí.

 

Ve vaší kuchyni můžete olivový olej použít na:

 

Zálivky – olivový olej a vinný ocet – to je základ zálivky na dobrý salát. Můžete přidat čerstvé bylinky a trošku francouzské hořčice.

Vaření – od smažení přes pečení až po letní grilování zeleniny, ryb nebo masa. Dokonce i na pečení koláčů, které zůstanou déle čerstvé a nadýchané.

Dochucení – ochutit každé jídlo a dát mu speciální olivovou chuť – několik kapek na pizzu, snack, polévku, těstoviny nebo rýži.

 

Jaký druh olivového oleje na to potřebujete?

 

Borges Extra panenský olivový olej – lisovaný za studena. Intenzivní chuť. Získaný z optimálního výběru různých druhů oliv nebo jen z jednoho druhu (Arbequina, Picual, Hojiblanca).

Doporučený především pro použití za studena.

 

Borges Olivový olej – směs rafinovaného olivového oleje a extra panenského olivového oleje. Na vaření, ale také k použití za studena, hlavně pokud jste začátečník v používání olivového oleje.

 

Borges Olivový olej s česnekovou příchutí – olivový olej s voňavým francouzským česnekovým extraktem. Jeho použití je velmi různorodé, hlavně na potraviny připravované na grilu, na korpusy pizzy, toasty, přípravu rýže apod.

 

Borges Aromatické olivové oleje – pro gurmány. Speciality připravené se základem olivového oleje.

 

 

 

 

 

Na pultech můžete najít několik různých druhů olivových olejů za různé ceny a různých značek. Jak se v nich vyznat? Jejich cena bude záviset na:

 

Olivách – druhu olivy a stupni její zralosti v době sběru. Jen zdravé a perfektní olivy, které nebyly poškozeny nárazy, mohou dát dobrý olej.

Péči – proces transformace musí být rychlý a čistý. Čím dřív a správněji se olivy zpracují, tím lepší olej se získá.

Filtrování – čím víckrát se olivový olej přefiltruje, tím je čistší a lepší.

Obalu – kvality olivového oleje se lépe konzervují ve skle, kromě toho se na jeho ochranu před slunečním světlem používá zelené sklo. Se speciálním dávkovačem na lahvi si můžete nalít jen tolik olivového oleje, kolik potřebujete.

 

Jen ty nejlepší a nejsilnější značky mohou garantovat, že splní všechna čtyři předchozí hlediska.

 

Pozor na olej z olivových pokrutin, který můžete najít pod názvy Orujo, Sansa, Pomace. Je to olej, který pochází z oliv – vlastně z olivových výlisků (zbytků), ale není naturální, protože se získává pomocí rozpouštědel. Ano, je levný, ale nemá atributy extra panenského olivového oleje.

 

Zdraví (Zdroj: oficiální stránka: ASOLIVA www.asoliva.es):

 

-         Olivový olej obsahuje 60–80 % vícenenasycených mastných kyselin, které napomáhají snižovat „špatný cholesterol“.

-          Obsahuje vitaminy A, D, K a také vitamin E.

-         Snižuje riziko onemocnění srdečními chorobami, některými druhy rakoviny, napomáhá udržovat nízký krevní tlak a působí proti artritidě.

-          Napomáhá trávení, absorpci vápníku, zlepšuje krevní oběh a zpomaluje proces stárnutí buněk, přispívá ke zlepšení vzhledu pokožky.

 

Reklama