Moderátor, levicový sympatizant a teď i zpěvák Bořek Slezáček je živel. Je bezprostřední, zábavný a energie z něj srší jako z vánoční prskavky. Když jsme se spolu potkali na vyhlášení soutěže Muž roku, kterou spolu s Evou Aichmajerovou moderuje, neváhala jsem ho požádat o rozhovor, protože jsem se domnívala, že by vás jeho upřímnost mohla zaujmout.

Bořek Slezáček (43)

Narozen: 1. ledna 1967

Stav: Bývalý milenec modelky Aleny Šeredové, rozvedený s modelkou Simonou Krainovou, v současnosti žije s přítelkyní Žanetou, se kterou vychovávají společného syna Nikolaje

Povolání: Bořek je muž mnoha profesí. Nejznámější je jako moderátor rozhlasu i živých akcí, manažer, tiskový mluvčí, hudebník a zpěvák. Poslechnout si ho můžete zajít do muzikálu Děti ráje.

Bořek se svou přítelkyní Žanetou.

hj

Spolupracujete se stranou Miloše Zemana, a dokonce jste byl jmenován jejich mluvčím. Proč podporujete právě tuto stranu?
Já bych to trochu zkorigoval. Nebyl jsem jmenován mluvčím žádné strany, nýbrž mluvčím Miloše Zemana, což nás napadlo jednou u piva a institucionalizovalo to naši letitou spolupráci. Pomáhal jsem Milošovi v rámci předvolební kampaně, ale nebyla to první spolupráce. A proč zrovna jeho? Je to nesmírně vzdělaný člověk, byl to dobrý předseda vlády a je to slušný a férový chlap. To je unikum mezi politiky, nemyslíte? Navíc mám na spoustu věcí stejný pohled. A na spoustu ne. :) Já bych třeba naše vojáky do Afghanistánu neposílal. Není to naše válka, ať na to koukám, z jakého úhlu chci. A Miloš je všema deseti pro tu misi. Například. Ale jinak jsem byl vždycky dost doleva, takže žádné překvápko. :)

Prý máte rád tvrdé šéfy, kteří vědí, co chtějí, a tím Miloš Zeman je. Je to důvod, proč jste při kampani zkolaboval z přepracování?
Víte, mně vyhovuje spolupracovat se silnými osobnostmi. Vždycky se mi podařilo něco se přiučit. Jen nedávno jsem dělal pro Pražský maraton, jehož zakladatel sice silná osobnost je, ale zrovna od něj bych se nic přiučit nechtěl. Chudáci běžci, kdyby ti věděli

A co se týká toho kolapsu… žádný nebyl, samozřejmě. Byli jsme se Zemanem v Olomouci a já problil celou noc z nějaké infekce. Dokonce jsem si k míse donesl polštář pod kolena, jak jsem tam furt klečel. No a protože jsem musel být fit, skočil jsem druhý den do místní nemocnice za mou známou lékařkou, která mě během asi dvou hodin dávala do kupy kapačkama. To je celý příběh. Kdo mě tam viděl, proč to někam volal a jak se z toho v bulváru stal kolaps z přepracování, nevím, ale je to typické. Nejúžasnější na tom ale je, že to přece nemůže nikoho zajímat… Taková pitomost. Je to stejně hodnotná informace jako nové kozy nějaké modelky.

Ještě pokračujete ve vzájemné spolupráci se Zemanem?
Ano, snažím se Zemanovcům pomáhat v mediálních a obecně  v komunikačních záležitostech. Je to zajímavá práce, má podle mne smysl a potkávám díky ní jiné lidi než v mých šoubyznysových aktivitách. Je hrozně fajn setkávat se s různými prostředími. Mně to tedy vyhovuje, rád občas přehodím výhybku. Studoval jsem ekonomii a marketing a  vždycky se potřebuju aspoň okrajově podobnému oboru věnovat. Divadlo je fajn, moc fajn, ale sociálně by mi to nestačilo.

Kolik hodin denně pracujete?
Záleží na tom kterém dni. Ráno jedu většinou do kanceláře tak na devátou, dělám nějaké svoje věci a třeba už zmiňované Zemanovce. Odpoledne a večer pak mám většinou nějaké akce, moderování nebo zpívání třeba s Míšou Noskovou, a to mě zaměstná do noci.

jmn

Někdy mám ale štěstí a můžu věnovat odpoledne a večer rodině, psům, zahradě a práci okolo domu.Tam je pořád něco potřeba. No a od čtvrtka do neděle jsem zakopaný v divadle. Mezi tím vším se snažím nějak proplouvat a urvat nějaký čas pro sport a pro muziku. Moc se to poslední dobou nedaří.

Jak odpočíváte?
Nejlépe spánkem. Jinak relaxuju čtením, koukáním na filmy nebo vařením.

Jak si udržujete kondici?
Běhám, používám kolo jako dopravní prostředek a chodím plavat. Vedle divadla je plavecký bazén. Boxovat jsem nebyl už ani nepamatuju. A činky jsem musel pořídit domů. V létě se občas zadaří zajít na volejbal nebo nohejbal. Fotbal už nehraju. Urval jsem si při něm vazy v koleně, a nejen že to bolelo jako prase, navíc jsem se dva měsíce nemohl pořádně hýbat. A to si nemůžu dovolit. Ale pořídil jsem teď dětskou sedačku na kolo, tak vyrážím  i s Koljou a pejskama .

Podstoupil byste plastiku?
Proč ne… nikdy neříkej nikdy. Jen jsem o tom zatím nějak nepřemýšlel. Nic mi nějak ultimátně na mně nevadí. Teda ne že by nebylo co zlepšovat, ale jak se říká, na to moje… to stačí. Já nemám žádné předsudky a je mi jedno, kdo si co se sebou dělá, takže mi plastika jako institut přijde normální, a pokud to někomu pomůže vyřešit nějaký mindrák, nějaké trápení a zvedne sebevědomí, tak je to sakra dobrá věc! A jestli si někdo nafoukne prsíčka do nesmyslných rozměrů a chvíli s tím holí nějaké prachy, pak je to taky jen a jen jeho věc.

Jak jste se dostal k účinkování v muzikálu Děti ráje, když vaším povoláním je moderování?
Mým povolání není jen moderování, vždycky jsem toho dělal víc, ale to už jsem říkal. No a muziku jsem dělal už od patnácti. Hrál jsem na kytaru v různých kapelách a v té poslední chyběl zpěvák… No a k muzikálu... Hodně přátelím s Viktorem Mrázem (producent Dětí ráje) a jednou mi říkal, že mají trable s obsazením jedné role. Stála u toho Mahulena a říká „Proč to nevezme Bořek?“ No a tak jsem se naučil jednu píseň a šel se předvést režisérovi a tak... no a takhle to dopadlo a je to dobře. Strašně mě to baví a i ti lidi mě baví, prostě si to fakt užívám. Je to pro mě naprosté novum a měl jsem zpočátku úplně brutální trému, takovou, co vás úplně paralyzuje, ale časem jsem to překonal a teď už je to jen taková spíše povzbuzující, nakopávací tréma.

Máte svůj fanklub. Obtěžují vás hodně fanynky?
No já žádný oficiální fanklub nikdy neměl. Přišlo by mi divné nějak organizovat lidi k modlení. Ani bych nepoužil slovo fanynky. Jistě potkávám lidi, kteří mi pochválí, co dělám, a to mě strašně těší. Setkávám se ale jako každý i s opačnými reakcemi. Člověk by neřekl, co je iracionální nenávisti v lidech. Ale pozitivní reakce převažují a jsou moc fajn. Potěší.

Jaké ženy se vám líbí? Jaké vlastnosti by měla ideální partnerka?
No obecně nemám vyhraněný typ. Já si vždycky najdu něco, co mě zaujme. A ideální partnerka není. Člověk musí v životě i v lásce dělat kompromisy. Každopádně potřebuji u partnerky smysl pro humor, toleranci a pozitivní přístup, takovou tu holku do nepohody. Mám zkušenost s cukrovýma panenkama a moc pro život to nebylo.

Podařilo se vám zhubnout o dvacet kilo, prozraďte mi jak.
Přestal jsem chlastat. Úplně! Nedám si ani pivo. Dělil jsem asi tři měsíce stravu, jedl pravidelně a dal si pracovní oraz a strašně moc sportoval a cvičil. Nesedl jsem do auta, jen kolo nebo pěškobus. A šlo to sakra rychle. Ten chlast dělá hodně. Byl jsem tlustý jako prase a oteklý… no fakt humus. Měl jsem 106 kilo. Ještě citrón do tlamy a petržel za ucho a mohl jsem k řezníkovi do výlohy.

Máte syna Nikolaje, jak je starý a kde jste vzali inspiraci k výběru jména?
Koljušovi je teď 16 měsíců. Jmenuje se po dědovi. Jsem po mámě poloviční Rus.

Přítelkyně Žaneta je stále přítelkyně, nebo uvažujete i o svatbě?
Tak nějak to neřešíme. Vyhovuje nám to, jak to je. Klape nám to, a tak se nikam neženeme. Nejsme kategoricky proti ani pro. Třeba to jednou přijde. Žanet je fantastická ženská.

Jaký jste otec? Jaké zastanete aktivity kolem syna?
To musí říct lidi z mého okolí a časem i Kolja. Já myslím, že jsem docela dobrý táta, snažím se, seč mohu, a jsem každopádně pyšný otec. Když na to přijde, zastanu všechny aktivity. Jen to kojení by mi dělalo trochu problém.

Jak si rozumíte s domácími pracemi, jako je vaření, žehlení, praní...?
Neuklízím. Nikdy! A vařím. U nás vařím já a dělám to s láskou.

Jaké jídlo umíte nejlépe?
Neskromně si myslím, že tak nějak zvládám vše. Od české kuchyně přes středomořskou, indickou, thajskou... Žil jsem léta ve Španělsku a koukal, co a jak, navíc jeden z mých blízkých přátel je Emanuelle Ridi. On je teď strašně populární televizní hvězda, ale já k němu na jídlo chodím víc než deset let a vyptávám se, dokonce jsme byli dvakrát společně v Itálii ochutnávat… A pak jsem neměl být tlusté prase!

Moderujete ještě v Expresrádiu? Kdy si vás mohou naše čtenářky naladit?
Už v rádiu nemoderuji. Není na to čas, a pokud se podaří mít jeden večer volno, věnuji ho raději rodině. Navíc v Expresu jsem byl už několikrát, na etapy a vždycky to skončilo stejně... pořád nějaké dohadování, takhle jo, to ne…

Aha, a co obnáší příprava na vysílání?
No právě, že já se nikdy moc nepřipravoval. Vezmu-li to do extrému, jsou dva druhy moderátorů, improvizátoři a přípraváři. Já jsem představitel té první půlky, a to v její nejčistší formě. Já se vždycky rádiem bavil.

Četla jsem, že zakládáte ateliér ve Venezuele, co je na tom pravdy?
Jo, jo, založili jsme tam s místními takovou fotoprodukci a modelingovou agenturu, ale je to spíš na Vláďovi Štrossovi. Venezuela je úžasná země a já jsem navíc Chávezův fanoušek.

Přihlásil byste se do soutěže krásy?
Ne. Nemám samozřejmě nic proti, jen to prostě není můj šálek čaje. Shledávám u sebe jiné přednosti. Ale moderovat takovou akci je něco jiného, doprovázím program a můžu se při tom náramně pobavit.

Jaké máte plány do budoucna?
Plánů mám jako každý spoustu, ale nemluvím o nich. Člověk pak nevypadá jako blb, když něco nevyjde. Ale v nejbližší době se mé aktivity budou točit zejména okolo hudby. A rád bych byl co nejvíc s rodinou.

Co na něj říkáte?

Reklama