Moc ráda dnes vyhlašuji borce a moc nerada a hodně naštvaná budu hovořit o dnešním chcípákovi…

BOREC DNE

Teprve patnáctiletý kluk včera zachránil lidský život, a to si zaslouží zmínit. Jmenuje se Michal Košík a na řece Moravě trénoval na kajaku.

Poblíž mostu spatřil dívku, jak letí do vody.  

Ve svých patnácti letech tento syn místního hasiče, který na místě záhy shodou okolností také zasahoval, okamžitě a bez rozmyslu zachránil život dívce, které ještě nebylo ani dvacet let. Skokem do vody se mladá žena snažila vyřešit zlou citovou situaci po té, co se jí den před tím oběsil přítel.

Jeden život vyhasl ale druhý díky dobrým a statečným lidem mezi námi zůstal.

Včasnou pomocí a hbitou reakcí chlapce se dívka jistě brzy v nemocnici vzpamatuje a jednou, až potká novou lásku, jistě věnuje Michalovi a jeho otci vděčnou vzpomínku.

Slečně: Jednou budete, slečno, ráda, že Váš Anděl strážný poslal k mostu Michala (možná svého jmenovce ), protože brzy budete mít koho milovat a budete vychovávat a pečovat o jeho děti, které Vám jistě budou dělat jen radost. Ještě hodně věcí, které jsou krásné, za svůj život prožijete. Byla by škoda u toho nebýt.

Michalovi: To je prima, že už v patnácti letech máš v sobě to, čemu se říká lidská statečnost. Jistě to bude také dílo Tvého táty, který nasazuje denně život pro druhé. Jsi fajn kluk a budoucí muž i dobrý člověk.

Za celou redakci: hodně štěstí!

CHÍPÁK DNE

Nemluvila bych o lidské kreatuře, která v Ústí nad Labem utrápila k smrti sedmiměsíčního chlapečka, kdyby vedle toho nebyly i jiné okolnosti, které jednoho chcípáka množí o mnoho dalších nominací na titul.

Normální lidské bytosti je nepochopitelné, jak může matka trýznit maličké dítě hladem, dávat mu jen mouku rozmíchanou z vodou a zacházet s ním tak, že má plnou hlavu hematomů a krvácí do mozku.

Není překvapením, že dítě takové zacházení nakonec nepřežilo, a nechci ani hovořit o tom, jak musel chlapeček trpět. Nechci ani polemizovat o výši trestu pro tu zrůdu.

Co ovšem nelze pochopit, je chování sousedů, kteří o situaci věděli a postupu vyšetřovacích orgánů, které přesto, že „žena“ podle svědků (kteří přihlíželi) trýznila i své další tři děti, je vyšetřována na svobodě a ostatní děti jí nebyly odebrány s vysvětlením, že u ostatních dětí se týrání nepodařilo prokázat!

Orgánům: Tedy, jestli tomu dobře rozumím, čekáte, až se týrání prokáže?!! Jedno dítě je mrtvé! Je to cynismus, nebo černý humor?!! To snad nemyslíte vážně!

Kompetentnímu Odboru OPD: Jděte raději prodávat hamburgery, pokud jí necháte v „péči“ ostatní děti!

Té „matce“: Jdi k čertu!

Reklama