Stalo se toho hodně za minulý týden a víkend. Lidé se opět projevili jako dobří a špatní. Naštěstí se ještě nestalo, abych při editaci pohlédla zpět a nevylovila alespoň jednoho člověka, který si zaslouží titul Borce. I když je škoda, že chcípáků je stále převaha.

V krátkosti lze říci, že: Situace v Libyi je nadále ošklivá a pan Kaddáfí byl měl odejít nejlépe na jinou planetu. Cena benzínu brzy překoná hranici dostupnosti, a tak budeme nejspíš jezdit na kolech, naši politici se snaží systematicky zlikvidovat zdravotně postižené (tomuto tématu ale věnujeme celý článek), lidé do sebe tlučou, dokonce se podřezávají a jsou mezi námi tací, kteří využijí úplně všechno a neštítí se vůbec ničeho, jen aby nemuseli pracovat.

CHCÍPÁK DNE

Jako poslední model k bezpracnému výdělku posloužilo sčítání lidu.

Ani ne třicetiletá hyena (hyeno v přírodě, odpusť), postrádající byť jen zlomek charakteru, si v Plzni hned akčně „vydělala“ 13 tisíc korun.

A jak?

Na dvaadevadesátiletém stařečkovi!! Tomu namluvila, že ho jde počítat.

Chudák děda teď pláče nad ztrátou jediných úspor, o které přišel, když ho žena poslala pro tužku. Před tím mu namluvila, že potřebuje jakýsi poplatek.

Není to tak dávno, co podobný lidský odpad okradl obdobným způsobem babičku, které bylo přes sto roků!

Okradenému pánovi a všem seniorům: Takovýmhle průkazem, se vám musí prokázat sčítací komisař a nic se za to neplatí. Nikomu jinému žádné peníze nedávejte, nikoho nepouštějte do bytu.

k

Lidé jsou namnoze dobří, ale stále je hodně takových, bez kterých by bylo lépe.

Falešné komisařce a jí podobným: Okrást bezbranného člověka, který ve své osamělosti důvěřuje druhým a doufá v pomoc a ohleduplnost, může jenom ten, kdo je skrz na skrz jen žumpa!

BOREC DNE

Doufám, že mi nebudete mít za zlé, když titulem Borec dne dnes ověnčím jednu z vás.

Byla to právě čtenářka Ženy-in, která minulý týden zachránila lidský život, a to si myslím uznání zaslouží.

Když se tato paní vracela metrem domů, zkolaboval v prostorách metra muž. Zatímco všichni zkoprněle přihlíželi, tato žena nelenila a nebála se zjistit, zda pán dýchá, ověřit si srdeční akci, a když zjistila, že tyhle funkce pán momentálně nemá, jala se pracovat na jejich obnově.

Až do příjezdu sanitky pánovi prováděla první pomoc a masáž srdce. A úspěšně.

Záchranáři jí sdělili, že pánovi zachránila život.

To jí ale nestačilo. Navečer zavolala do nemocnice a o zdravotní stav onoho muže se zajímala.

Odpověď personálu? „Je v pořádku, a to je za třicet let poprvé, co jsme tady zažili, aby se někdo z ulice, kdo třeba pomáhal, ještě o zdravotní stav pacienta dodatečně zajímal.“

oTakže: KEBULKOEVULKO, jsi BOREC DNE a já myslím, že právem. Jsi dobrý člověk.

A fakt, že jsi navíc i moje sestra, mě naplňuje pýchou!

Jsem na Tebe pyšná, „Kebule“! :-)

Reklama