Neznám nikoho, kdo by rád uklízel. Vzpomínám si, že jsem již o takových lidech slyšel, ale domnívám se, že jsou to jen legendy. Každý má doma nějaký ten bordelkoutek. Tuhle věc jsem dotáhl k dokonalosti – mám bordelmístnost!

mass

Jsem člověk, který má rád pořádek. To je fakt, ale není to způsobené tím, že bych nesnesl pohled na nepořádek – ten je mi veskrze jedno. Na nepořádku (tom opravdu velkém) mě občas akorát štve, že nemohu najít věci, které zrovna potřebuji. A proč tedy mám rád pořádek? Je to jednoduché – nerad uklízím, tak jsem se rozhodl nepořádek nevytvářet.

Tipy

  • Mějte málo věcí.
  • Zbytečnosti vyhazujte nebo „pošlete dál do oběhu“.
  • Určete každé věci její místo a po použití ji tam vraťte.

Zvláště ten poslední tip se mi opravdu vyplácí. Zjistil jsem totiž, že odložení věci na její původní místo je jen o zvyku, nepřináší to většinou žádnou práci navíc. Zpočátku to chce trochu trénovat, a pak najednou zjistíte, že to vlastně děláte automaticky.

Přesto mám doma bordelkoutek

Jsou ale věci, které prostě bordel vytváří, a ty je potřeba někdy schovat. Každý takové věci doma má – už třeba jen, když se snažíte trochu třídit odpad, vznikají vám všemožné neskladné předměty, které čekají na odnos.

Můj bordelkoutek. Krásný, že?
bordelkoutek

Na náš domácí bordelkoutek jsem velice hrdý a považuji ho za takovou naší domácí chloubu. Podařilo se nám totiž náhodou vytvořit místo, které na oko nevadí, neb je zavřené za dveřmi. Ano, tušíte správně: Vlastníme menší místnost (asi dva na dva metry), kam bordel zavíráme. A tak kdokoli k nám přijde na návštěvu, je okamžitě seznámen s toaletou a právě bordelmístností – nejlepší vychytávkou na neskladný nepořádek.

(Foto)téma dne 17. ledna 2011: Domácí bordelkoutek

  • Máte doma bordelkoutek?
  • Jak řešíte neskladný nepořádek?

Tentokrát si budeme povídat o uklízení, respektive o neuklízení. Zajímá mě, za jaké místo se doma stydíte - tedy zdali máte doma nějaký bordelkoutek. Pokud budete chtít a mít odvahu, můžete ho nejen popsat, ale i vyfotit. Pokud ale budete posílat potku, prosím jen o jeden snímek! Pokud chcete získat krásný dárek, totiž krásný balíček Pur, ve kterém mimo jiné najdete i přípravek Pur 3xACTION se skvělou dezinfekční a odmašťovací silou, zasílejte své příspěvky k tomuto tématu nejpozději 17. 1. 2011 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

pur

Reklama